O co tady vlastně půjde?

13. září 2007 v 17:58 | Ella016 |  copak to je?
Jsem strašný knihomol. Čtu v podstatě všude a nemusí to být knížka. Stačí mi poutavý článek nebo text.Tak například ve škole sem si, když jsem si nedopatřením zapoměla knížku doma nebo ji popřípadě už přečetla, četla úryvky z literárních děl ve slohové části učebnice češtiny, příběhy ze života v občance, a když jsem začala chodit na brigádu, četla jsem i tam a to různé letáčky a kartičky určené pro hosty hotelu, a když nebylo ani to četla jsem DOKONCE seznam hostů...=) Asi si myslíte, že už magořím, ale já prostě bez knih a čtení prostě nemůžu existovat. A tak i tahle rubrika bude o takových věcičkách, co jsem našla hlavně někde, kde jsem byla se s vými milovanými knihami.
První článek, který se tady objeví přesně v 21:00 dne 13.září 2007, což je dnes, jsem objevila na svém nejoblíbenějším místě. A jestli hádáte, že to byla knihovna, tak máte v podstatě pravdu...=D Napíšu vám, jak se to stalo, že jsem učinila tenhle objev:
Nevím přesný datum nálezu, ale jedno vím, byly vánoční prázdniny.Chumelilo jako o život a Praha byla prostě nádherná, až na ten smog...=D Ale to odbočuju. Jela jsem tramvají, když jsem najednou uviděla obchod. Měl zasněženou střechu a červeně vyvedený nápis - KNIHKUPECTVÍ. Samozřejmě mě takovéhle slova od přírody přitahují, ale ještě lákavější byl nápis pod tím - stré knihy a levné knihy. To je moje, nejraději mám staré knihy. Jakmile tramvaj zastavila vyběhla jsem do mrazu a hurá do knihkupectví. Vevnitř byla příjemná vánoční atmosféra. Vánoční výzdoba byla na každém regálu, jak jsem s potěšením zjistila, plných knih a z CD se ozývaly koledy. S vykulenýma očima jsem procházela k mému úžasu celkem velký krámek až jsem, úplně v zadní části, téměř v rohu, narazila na oddělení MAGIE, SCIFI, HOROR, MYSTIKA atd...prostě knihy, kterých mám doma plných pět poliček a pracuju na dalších. Okamžitě jsem se pustila do prohlížení všech svazků a některé, k mé radosti, vázané v kůži. Takové knihy jsem opravdu dlouho neviděla. Pak mě upoutala kniha s názvem STVOŘENÍ NESKUTEČNA. Neobyčejně tlustá kniha. Hned jsem věděla, že je to něco pro mě. Bohužel jsem si všimla i ceny a zjistila, že jsem si nechala peníze ve skříňce v šatně. Téměř jsem se dohrabala požadované ceny, ale pak bych neměla na autobus, tak jsem knihu s povzdechem vrátila na polici a chtěla odejít. Něco, snad šestý smysl=) zbrzdilo moje kroky a já se vrátila a začala si knihou listovat. Vyletěly z ní dvě stránky psané na stroji a poněkud roznazané, jakoby slzami.
"Už zavíráme slečno.", ozval se za mnou příjemný hlas starčí paní, která při mém příchodu stála u pokladny. Polekaně jsem se na ni otočila a zakýval hlavou na souhlas.
"Ano, promiňte, už jdu.", paní se jen usmála a vrátila se k pokladně. Rychle jsem přelétla stránky očima a zastrčila je do kapsy. Já vím, asi to byla krádež, ale jako omluvu jsem popadla první knihu, kterou jsem uviděla a byla v mých finančních možnostech a šla k pokladně.
"Padesát sedm korun slečno." Podal jsem jí stovku.
"To je dobrý."
"Ale to je čtyřicet tři korun navíc slečno!" ,bránila se paní.
"Nevadí, musím jít, jinak mi ujede autobus...", řekla jsem rychle a vyběhla do chladného počasí, kde sněžilo snad ještě víc než před tím.
To se stalo před několika lety, když ještě na vánoce padal sníh a né jen bahno. Ty listy jsem si přečetla cestou domů v autobusu, ale pak jsem je někam založila ,když jsme se stěhovali a teď vyplavali na povrch, když znovu rozšiřuji svoji knihovnu...=)
Je to takový příběh ze života jedné dívky, nevím jak se jmenuje, ale druhý den jsem si chtěla tu knížku koupit a kouknout se popřípadě po dalších částech, ale už tam nebyla, ptala sem se i té mílé paní, ale ta ani nevěla, že by takovou knihu někdy měli....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

já vím, je to otravné, ale klikni=)

klik
nebudu klikat!=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama