Anděl s černými křídly - 2. díl

29. prosince 2007 v 19:02 | Ella016 |  Anděl s černými křídly
Další díl....

Ne. On mě nemohl vidět. Teda mohl ale jenom v případě že by byl mrtvý nebo umíral a mě se nezdál ani ne jedno. Ale pořád nemůžu zapomenout na ten pohled. Ty oči se dívaly přímo na mě. Já v nich viděla že ví že tam jsem. V těch nádherných modro-bílých očích. Kdybych žila a potkala bych ho okamžitě bych se zamilovala a chtěla ho poznat. Samozřejmě že jsem zamilovaná i teď ale poznat ho už nikdy nemůžu. No pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Moji práci nikdo za mě neudělá a cítím že mě někdo k sobě volá. Jdu po hlasu a uvidím stařičkého pána který očividně umřel na stáří. Dívá se na mě smířen s tím že jeho život skončil. Ani nemluví jen mě mlčky následuje. Poznávám na něm ale, že ví že všechno co na zemi měl splnit je skončeno a že může pokojně odejít. Jo, takhle nějak jsem si smrt představovala. A v představách byl i skromný náhrobek se jménem Elizabeth Nevisová a růžemi vytesanými pod mým jménem a mé děti a vnoučata které na hrob pravidelně přinášejí růže a mé nejoblíbenější květiny kosatce.
Můj nudný život dostal zpestření. Našla jsem si andělskou přítelkyni se stejným osudem jako já. Narazila jsem na ni úplné náhodou. Jednou večer jsem zase vysedávala na hřbitově a užívala si ponurou atmosféru. Uslyším zašustění křídel. Ohlédnu se ale nic nevidím a tak domnění že je to pták dál zvuk neřeším. Za chvíli ale cítím že mě někdo pozoruje. Člověk to být nemůže. Rychle se otočím a spatřím ty drzé hnědé oči a krátkou neupravenou oříškovou kštici. Jelikož vyjde ze stínu všímám si i křidel která mají i pro mě neobvyklou barvu. Jsou hnědá. "Ty si ta nová smrtka co? Ta předchozí už si odsloužila a tak potřebovali novou. A padlo to zrovna na tebe. Páni Michael má opravdu zvláštní nápady. Normálně bys se sem vůbec nedostala a šla rovnou k andělům strážným. Moc ti nezávidím. Jaké to je odvádět lidi tam k nám?" Dívka čekala na odpověď a mě úplně vyrazila dech nejen svým vystupováním ale vůbec tím že tady je.
"Jak se jmenuješ? A co si vlastně z anděla a kdo je Michael?" ptala jsem se pro změnu já. "Mé jménu je Lagonis a za života jsem byla dcera šlechtice v 15. stoletím. Já nejsem ani strážný anděl ani smrtka jako ty, ty si vlastně mezi anděly elitou. Já jenom dohlížím na anděly jestli dělají co mají. Občas taky můžu pomoct nějakému člověku ze šlamastyky ale jinak je to většinou nuda. Michael je hlavní anděl a dohlíží na řád celé Země. On také rozřazuje čím budeš až umřeš. Je toho celkem dost. Ale dost nezajímavé konverzace. Jak se vlastně jmenuješ ty? Pověz o sobě taky něco!" vybídla mě a tak jsem mluvila. Mluvila jsem o svém životě před smrtí. O své lásce a zklamání. O mém prvním setkání s Michaelem a o tom jak odvádím lidi nahoru. Zmínila jsem se i o onom mladíkovi ale ani Lagonis neznala důvod proto proč by mě mohl vidět a usoudila že se na mě spíš jen tak omylem ohlédl. Představila jsem se jí a řekla že pocházím z 21. století a jí hrozně zajímalo jak to tam vypadalo. Nechtěla mi uvěřit že jsou počítače a televize. Nemohla pochopit moje kalhoty a já zase záviděla jí její nádherné šaty. Byly z nás okamžitě přítelkyně. Většinou e scházíme úplně náhodně nebo se domluvíme telepaticky. Na toho mladíka jsem úplně zapomněla. Tedy jen do určité doby.
Lagonis zase jednou měla náročnější úkol a neměla na mě čas a já měla taky napilno. Po dlouhé době jsem navštívila tu klidnou pláž. Zavřu oči a poslouchám šumění moře. Naslouchám i vlastním myšlenkám. Cítím přítomnost ještě někoho jiného. Otevírám oči a vidím JEHO. Opět se na mě otočí. Usměje se a promluví. "Ahoj anděli. Copak tady děláš tak daleko od nebe?" a dívá se na mě jako by se nechumelilo. Dívám se na něho s pusou otevřenou dokořán. Ne. To není možné. Co se stalo? Bleskurychle opouštím pláž a nechávám ho tam samotného. Mává mi a tím mě ještě víc znejistí. Musím okamžitě mluvit s Lag.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

já vím, je to otravné, ale klikni=)

klik
nebudu klikat!=)

Komentáře

1 dobywitch dobywitch | Web | 31. prosince 2007 v 12:07 | Reagovat

pls hlasuj pro mě na http://celebrittty.blog.cz/0712/2-kolo-sonb-2

moooooooooooooooooooooooooooooc dííííííííííííík!♥♥♥♥♥

2 Ance Ance | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 22:51 | Reagovat

Tak ty chceš tu FF - Zrcadlo na svůj blog? Klidně si ho překopíruj, mě už je na nic. Holky z mediator.blog.cz si ho už taky překopčily do svého blogu. Tvůj komentář jsem si přečetla až teď, dřív sem si ho nevšimla. Jestli ho chceš, tak rychle - já budu svůj blog rušit. Stěhuju se jinam. Pokud to nestihneš, tak mi pošli mail, nebo ho máš na mediator.blog.cz, že?

Šťastný Nový rok!!!!

3 Ella016 Ella016 | E-mail | Web | 1. ledna 2008 v 19:01 | Reagovat

omlouvám se nemůžu se vůbec přihlásit na blog, takže všem přeju šťastný nový rok 2008 místo článku, který se nezveřejnil.......

4 Amy717 Amy717 | E-mail | 15. ledna 2008 v 17:01 | Reagovat

tohleto je super blog a ještě lepší knížka. já taky píšu svoji, ale tam jsem použila svět z jiné hnížky(Stmívání-Stephenie meyerová)Nevíš, jestli bych to měla vydat na nějakým blogu.Kde jsi si ty dělala ten svůj. všude jsou blogy, ale já nemůžu nikde najít stránku, na které bych si ten svůj mohla zařídit. Napiš prosííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím.

5 Ella016 Ella016 | E-mail | Web | 15. ledna 2008 v 18:46 | Reagovat

to Amy717:

http://blog.cz/

blog.cz tady je asi většina blogů, tam najdeš založit nový blog, je to jednuduché, ale občas má blog.cz hodně poruch, to ale fakt občas, tady ho mám i já=) kdybys měco potřebovala tak napiš sem na blog nebo na mail, ICQ je dole v zápatí, hodně štěstí=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama