Řbitov zviřátek - Stephen King

4. února 2008 v 18:11 | Ella016 |  knihy
Rodině Creedových se splnil jejich sen. Překrásný starý dům, v malebném prostředí ve státě Maine, je konečně jejich. Zdravé, rozkošné děti, krásný manželský vztah.
Avšak něco hrozivého čeká zcela nedaleko za kopcem, o čemž doktor a jeho rodina zatím nemají ani ponětí...
Objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách. Cosi strašnějšího a mnohem mocnějšího než sama smrt...

(přebal knihy z roku 1994)
Knížka sama má tři části a to - Řbitov zviřátek, Mikmacké pohřebisko a Oz Veuiký a Stuašlivý.
Louis Creed se se svou ženou Rachel a dětmi Eileen a Gagem, přestěhovali do městečka Ludlow. Louis je lékař a působí na zdejší univerzitě. Seznámí se se sousedem od naproti Judem Crandallem, který ho varuje,aby byli opatrní na silnici před jejich domem,protože po ní často jezdí kamiony společnosti Orinco. V den díkůvzdání Rachel odjela s dětmi ke svým rodičům. Na silnici kamion srazí Eileenina kocoura Churche. Jud vezme Louise na tajemné místo, kde Louis kocoura zakope a postavi mu mohylu.Domů se vrací unavený. Když se na druhý den probudí, kocour příjde do domu,jako by nic. Jen je trochu neohrabaný a velmi cítící ztuchlinou. Jakmile se žena s dětmi vrátí domů, nic nepozná.Jednoho dne však pod kamion vběhne tříletý Gag. Po pohřbu požádá Louis Rachel, aby s Eileen odjela za svými rodiči do Chikaga, že to pro ně bude lepší.. Rachel tušila, že ji Louis něco tají,ale nevěděla co, a proto odjela.Druhý den po prohřbu Louis unesla Gaga z hrobu a pohřbil ho na magickém pohřebišti. Domů se vrací celý strhaný.Zatímco se toto všechno odehrává v Ludlow, Eileen má v letadle prorocké sny, a tak se Rachel snaží dostat zpět k Louisovi. Zatelefonuje Judovi, který jí slíbí vysvětlení, hlavně když pojede nejdříve k němu. Louis po namáhavé práci tvrdě spí a nevzbudí se, když se Gag vrátí domů a sebere mu skalpel. Dostane se do Judova domu, kde starce zabije.V tu chvíli k onomu domu přijede Rachel. Vběhne dovnitř a najde Juda ubodaného. "Mami", ozve se za ní. Otočí se a Gag se na ni vyřítí s napřaženou rukou, ve které drží skalpel a ubodá ji. Louis se už vzbudil. Vidí jeho auto u Judova domu . Máý nepřijemný pocit, když spatří stopy od bláta a zjistí, zže mu chybí skalpel. Jde do domu pres ulici s injekcí smrtícího séra. Zde se s Gagem pere a nakonec mu sérum vpíchne. Gag podruhé umírá. Louis podpálí dům a Rachel zakope na Řbitov zviřátek.Policie nic nezjistí a myslí sí, že jen došlo k požáru neopatrností starého muže, který následkem uhořel. (tento text jsem nepsala já, ale jinak je to slušně napsaný obsah...)
můj názor:
Stephen King je podle mě nejlepší autor hororů vůbec, ještě s Poem, a nepřečíst si jeho knížky je téměř hřích=) Moc chytlavá knížka, napínavá, a hlavně výborně napsaná. Obdivuju, jak dokáže King najít přesně hranici mezi tím, kdy už je popis moc dlouhý a nudný a kdy vás naopak donutí představit si všechno do nejdrsnějších podrobností. Jak dokáže psát tak poutavě. Takže vřele doporučuju=) Ale ne v noci...ale tehdy já čtu nejraději, jo a ještě o hodinách=)
(přebal knihy z roku 2003)
(film)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

já vím, je to otravné, ale klikni=)

klik
nebudu klikat!=)

Komentáře

1 Michelle_Sun Michelle_Sun | Web | 4. února 2008 v 20:06 | Reagovat

nebol podľa toho natočený nejaký horor??? lebo som oniečom takom počula, ale rozhodne som ho nepozerala.... :) mám rada horory, ale sú hranice, za ktoré už nikdy nepôjdem (potom, čo som videla film Nenávisť, sa mi horory nepáčia tak veľmi, ako kedysi... x)

2 Ella016 Ella016 | Web | 4. února 2008 v 20:30 | Reagovat

jj byl jmenuje se Hřbitov domácích zvířátek (Pet Sematery) z roku 1989

3 sonka sonka | 5. února 2008 v 14:06 | Reagovat

chudatka

4 Mechanical.Animals Mechanical.Animals | 24. května 2008 v 17:53 | Reagovat

yo je thQ skvele napsany ....... prave thed mi chybi 3 stranky dQ kQnce ale v textu czQ thu mas shem nasla 2 nebQ 3 chybky inak supeeer ...... n_n

5 Veronika:) Veronika:) | 26. srpna 2008 v 12:04 | Reagovat

jj taky sem to viděla jako film...:) a je to super..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama