Duben 2009

Morseova abeceda aneb šifra z teček a čárek

27. dubna 2009 v 21:18 | Ella016 |  copak to je?
Přidávám velmi seriózní článek, protože právě dneska má výročí narození muž, který vymyslel Morseovku. =)

Morseova abeceda byla vymyšlena americkým vynálezcem, malířem a sochařem Samuelem F. B. Morsem. Po velmi úspěšném studiu, kdy už ve svých čtrnácti letech začal studovat vysokou školu, začal od roku 1811 cestovat po celé Evropě.

Morse vynalezl tzv. mramorovou brázdičku, která mohla vytesat tři rozměrné sochy v poměrně krátké době. Tento vynález si ale nemohl nechat patentovat, protože něco podobného už bylo, a tak se vrhl do vynalézání nového elektrického telegrafu, který byl patentován v roce 1837 a poté začal pracovat na myšlence elektromagnetické telegrafie a nové abecedy.

Tak a už je mi všechno jedno hahá! =D

25. dubna 2009 v 20:53 | Ella016 |  *dark diary*
Tak! Dneska jsem si pořídila plakát Edwarda (vypadá tam divně, ale za 169 korun no nekup to =D ještě jednou díky, Michale =))
a objednala jsem si "Bellin náramek". No co, i když je Twilight sága ukončena, tak stále to je moje závislost, i když mírnější. A ten náramek jsem si chtěla objednat už dáávno. I když ten vlk vypadá spíš jak medvěd, nevadí =) a místo amerického zapínání, které už bohužel není dostupné (teda je, ale jako kytička a touž není ono) jsem si vybrala normální karabinku =D Aspoň ho neztratím =D S tím americkým jsme si nebyla tak jistá. Jsem zvědavá, jestl ivůbec příde...=/ Stál pouhých 290 korun i s poštovným, na dobírku. Docela dobrý, ne? Tričko to sice není, ale to si nechám taky nakonec udělat =D a nudu ho nosit na tělák =) Ať si kdo chce říká co chce! Já a moje upíří dvojče (viď, Nicol=)) se nedáme! =D
Tak se mějte hezky! =)

PS: jo, pardon, kdyby si někdo chtěl taky náramek objednat, tak tady: tradááááááááá

Wolf pack promo

25. dubna 2009 v 17:00 | Ella016 |  NM-fotky
Pozdě, ale přece - tak tohle jsou naši vlkodlaci a jejich tetování =D No, trošku klišé, ale když už Cullenovi mají svůj rodinný erb, tak proč ne vlci... =) A jsem celkem happy - film ještě ani není dotočený a už jsou promo fotky jupí =D
Co říkáte?

+ kdyby jste měli zájem o plakát Twilight, a jste z Prahy nebo okolí, tak na Václaváku v Luxoru je maj, za 169,- =)

The Muppet Show - Mahna Mahna

17. dubna 2009 v 21:46 | Ella016 |  videjka od všeho možnýho i nemožnýho=)
Tak othle jsem tak dlouho hledala, až jsem to našla =D to je blbost =D


Oficiální obsazení new moon

16. dubna 2009 v 21:43 | Ella016 |  NM-obsazení

Konečně je to oficiální =) Omlouvám se, ale mám dneska ještě moc moc práce a nechce se mi hledat fotky... snad je přidám později... =)
Takže - Volturiovi a vlci =)

Charlie Bewley - Demetri
Jamie Campbell Bower - Caius
Daniel Cudmore - Felix
Christopher Heyerdahl - Marcus
Dakota Fanning - Jane
Cameron Bright - Alec

Velikonoční zajíček, bruslení a jiné prázdninové trampoty

14. dubna 2009 v 8:53 | Ella016 |  *dark diary*
Ahoj, ahoj, ahoj =D
Omlouvám se, že nic nepřidávám, ale mám nějaké problémy s... no nemůžu říct s internetem, protože připojení funguje, ale prostě se mi zobrazují bílé stránky...=( už přes dva týdny, takže pokud někdo víte, co s tím, tak please help me! =)
Takže nemůžu odpovídat na komentáře, ani nic přidávat..=/ Pokud někdo chcete spřátelit a psali jste mi do komentářů, tak ráda spřátelím, jen si mě přidejte a napište mi, abych si vás taky přidala, nejlíp pod tenhle článek =) budu moc ráda =) A rovnou přeju všem svým SB i ostatním krásné Velikonoce, opožděně, ale přece =)

Konečně jarní dny! =)

7. dubna 2009 v 8:42 | Ella016 |  *dark diary*

Zdravím všechny školou povinné i ty, kteří sice už školou povinní nejsou, ale chodit tam stejně musí. A prej že je to svoboda! Náš profesor nám stále spílá, že hodně chybíme atd... ale ani ne o deset minut později nám vykládá, že do týhle školy chodíme dobrovolně a že ani chodit nemusíme, když se nám nechce, a pak znovu, že néé... je to všechno naruby...

Not another Twilight parody by Msquared production =)

1. dubna 2009 v 15:57 | Ella016 |  parodie =)
Haha =) Další parodie od Melanie a Medii =) Tentokrát na téma Twilight the movie, je to první část a Jasper je naprosto *chvilička na výbuch smíchu* zajímavej =D No... posuďte sami... jinak dneska je apríl, a YT si připravilo dobrý vtípek =D No, tenhle rok náš profesor neměl blbý nápady na vtipy s písemkou a hurónským smíchem na konci hodiny.... takže dneska klid, ale na těláku jsme měli překážkouvou dráhu a prej Edí/Dean křičel prý něco ve smyslu: Seš dobrej Sammy! Příjmáme tě do CIA!!!! =D no, nevím co bylo skvělýho na mém přeskakování bedny, ale tak dejme tomu... i když naše "Bella" skákala podle mě mnohem líp =D Jo... tak.... užijte si video =D