Červen 2010

Závislost číslo 3: In-line bruslení

25. června 2010 v 18:46 | Ella016 |  moje závislosti
inline skates
I když tady už mám krasobruslení, tak tohle je přece něco úplně jinýho =) In - line bruslení je mojí velkou láskou (a náhradou, když není zimní období) a dá se říct i způsobem života. Ne že bych byla nějaký expert a profesionál, ale bez kolečkových bruslí si už neumím svůj život představit a popravdě ani nech
ci. Vždyť co je lepší než s větrem ve vlasech a hudbou v mp3 vyrazit ven? =) Jasně - bruslení s kámoši =D Dá se říct, že celkem pravidelně vyrážíme s pár lidmi po práci provětrat kolečka a potom zajdeme "na jedno" =)

Embrace Life - Always wear your seat belt

20. června 2010 v 17:54 | Ella016 |  copak to je?
Jediná reklama, kterou jsem kdy viděla, která dokáže oslovit i beze slov...


zdroj: youtube.com

Závislost číslo 2: Knihy

19. června 2010 v 11:55 | Ella016 |  moje závislosti
books

Jak nepředvídatelné, že? =) Knihy byly už od dětství mojí neoddělitelnou součástí. V knihách bylo pro mě to, co se ve skutečném světě nedělo a proto mě příběhy tolik lákaly - tajemná kouzla a bytosti, pohádkové happy endy, no přiznejme si to - kdy se něco takového stalo v realitě? Nikdy...

Vždycky byla součástí mého pokoje sbírka knih, ať už byly uložené v nástavci od staré skříně (nikam jinam se ty dětské knížky, které putovaly přes mé bratry, sestřenice a bratrance, Vánoce a narozeniny až ke mě, coby nejmladšímu vnoučeti, nevešly), v knihovně a pod postelí (povinná četba) a nebo teď v mých skromných dvou knihovničkách (které při mé plánované "rekonstrukci" pokoje chci vyměnit za velkou krásnou knihovnu =D. Byla, jsem a budu navždy takový fanatik, který si neustále přeje e-book, svoji vlastní elektronickou knihu, která by se vešla všude a všude by šla se mnou, a který bude neustále číst - v bude, tramvaji, kdysi pod lavicí ve škole, na pláži - dokud nepřečte všechny knihy, které jsou na pomyslném seznamu (a ten je tak trošku nekonečný ;)).

Dorian Gray (nesmrtelnost někdy není jen "žili šťastně až navěky")

1. června 2010 v 16:00 | Ella016 |  filmy
Dorian Gray
Představte si, že jste mladí, pohlední, bohatí, šlechtického původu, nezkažení špínou světa a všichni chtějí být jako vy.

Tak přesně takhle to má mladý Dorian, který se vrací do Londýna, kde mu jeho ehm... snad děda? zanechal dědictví. Mladé londýňanky by ho chtěly za muže, muži by chtěli jeho mládí a slávu. Jednou mu jeho přítel Basil namaluje obraz, který je prakticky jako živý - skutečná podoba mladého Doriana zachycená na plátně, která nikdy nevybledne. Basil je Dorianovým rádcem a lepším já - radí mu vždy dobře a uznává ty slušnější činy, ale to by nesměl existovat lord Henry - ono špatné já, který Dorianovi naopak radí, že život je na to, aby se užíval plnými doušky, nehledě na následky a že mu ukáže, jak žít. Henry do Doriana neustále vštěpuje myšlenky, že krása a mládí je to jediné co teď Dorian má a měl by toho využít, protože takový nikdy už nebude. A okouzlený Dorian se nechá chytit - před obrazem vysloví přání, které změní celý jeho život a to, že klidně zaprodá duši, jen aby zůstal navždy mladý a obraz stárl místo něj. Co nikdo nečekal je, že jeho přání bude splněno.

Howl´s moving castle (Hauru no ugoku shiro)

1. června 2010 v 12:47 | Ella016 |  filmy
howl and sophie
Bylo nebylo, za sedmero horami a krajem zvaným Pustina, že v neznámém království žila mladá obyčejná kloboučnice Sophie, která o sobě neměla příliš vysoké mínění a ke štěstí jí stačí úplně obyčejný život. Ale to by nesměla potkat tajemného mladíka, který ji "zachrání" před chlípnými vojáky a ukáže, jak krásně se dá chodit po vzduchu a ošklivou tlustou čarodějnici, která chudinku Sophii zakleje a z ní se stane stará babka. 
Aby ji její blízcí nepoznali, odchází z města a cestou potkává očarovaného strašáka Tuřína, který ji zavede k pohybujícímu se zámku obávaného čaroděje Howla, který prý požírá srdce mladých dívek. Ale není vše takové, jak se zdá a dokonce i ta kupa šrotu pod názvem zámek má své velké klady. Stačí je jenom objevit. Ovšem společně s klady se objevují i zápory a tajemství, která by si někteří raději nechali pro sebe.

Kouzelný příběh plný lásky, magie, prokletí, okamžiků naděje i zoufalství, to vše vám může Miyazakiho "Zámek v oblacích" nabídnout. Nic dalšího neprozradím, aby bylo na co se těšit, pokud se rozhodnete se na film podívat a to vám opravdu můžu doporučit. Krásná animace, hudba, příběh... myslím, že nebudete litovat =) Já už to viděla tolikrát, že to nejde spočítat =D