Anime - víc než jen "kreslený seriál"

2. srpna 2010 v 15:33 | Ella016 |  moje úvahy aneb, co mě to jen napadlo?
LC
Konečně téma týdne, které mě zaujalo. ;)
Anime je podle mě víc než jenom sledování "kreslených seriálů", pro mě je to i způsob života, který už tolik nevyznávám, ale má pro mě stále onen nádech, který nedokážu popsat. 
Nádech něčeho, co ve skutečném světě není a nikdy nebude a navíc ty anime charaktery jsou vždycky tak dokonalé a zvrácené zároveň =D

Nemůžu tvrdit, že jsme velký znalec anime, nespíš ani střední znalec, ale pár desítek anime jsem přece jen viděla a nelituju ani jediného seriálu, i když některé nestály za moc. Každý příběh má svoji originální myšlenku  nebo zápletku, která není vždy stejný, i když se může zdát. 


Ovšem teď, v anime boomu, který se v posledních letech zvedl po celém světě, se lidé ženou spíš za kvantitou než za kvalitou... Mě nezáleží na tom, kolik dílů a sérií dotyčné anime má, pokud je opravdu dobré a ne jenom nějaká narychlo splácáná slátanina za účelem vyššího zisku. Například tolik nadnášené a zbožňované nekonečné Naruto - neviděla jsem ani jednu část ani mě to neláká. Raději se kouknu na něco, co není tolik mediálně známé. 

Ráda se na anime kouknu, když mám volno. Ráda se zasměju u absurdních situací hlavních hrdinů. Ráda se podívám na celé anime znovu. Ale nejsem fanatik. Dokonce ani nepomlouvám lidi, kteří anime nesledují, i když občas jsem tak nadšená, že se nedokážu zastavit v líčení všech dějových linek, že se v tom ztratím jak já sama, tak i posluchač, který už nemá daleko k nervovému kolapsu... (toť k hodinám němčiny ve čtvrťáku a chudákovi bráškovi, který to musel snášet a přežil, díkybohu). Ale nechápu ty, co vehementně tvrdí, že anime je blbost a že se na to můžou koukat jen děti, protože jejich názor je spíš ten dětsky umanutý. Každý má vlastní zájmy, každému se líbí něco jiného a ten kdo zájmy jiných nechápe, ještě pořádně nedospěl. Taky nepodporuju všechny zájmy mých kamarádů, ale nevmetu jim to do tváře pokaždé, když na to přijde řeč. Nemám ráda techno a tekno a tyhle styly, ale když mi o nich kamarádka vyprávěla, o techno patry, kde byla, tak sem poslouchala a neříkala věci typu: panebože, jak to můžeš poslouchat??? nechci to slyšet, jdi to vyprávět někomu koho to zajímá a podobně. A proto musím poděkovat všem, kteří snesli moji anime mánii a nadšený výraz se slovy: Tohle musíš vidět!!!

Anime má vlastní svět, do kterého ještě stále chci alespoň z části patřit. Anime kresby mě navedou na příběh už jenom díky výrazům ve tváři postav na obrázku, protože úpřimně - v žádném filmu neuvidíte takové výrazy, které dokážou tihle umělci nakreslit, pokud to herci přesně tak necítí... alespoň podle mě. Zatím jsem neobjevila žádného herce nebo herečku, který by to bez problémů dokázal, i když se hodně snaží...

Ella

PS: Myslete si o mém článku co chcete, ale potřebovala jsem se vypsat, i když občas je ot trochu zmatené =)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 2. srpna 2010 v 15:43 | Reagovat

Rozumný názor, líbí se mi tvé podání :)

2 Veu:) Veu:) | 7. srpna 2010 v 18:40 | Reagovat

Náááhodou Naruto je skvělý:D nebylo to tak hrozný s tebou...:) před chvílí jsem se vrátila...:)to bylo něco...:Dmasakr...:D skvělý lidi...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama