Každý jsme nějaký!

1. srpna 2010 v 10:43 | Ella016 |  moje úvahy aneb, co mě to jen napadlo?
www.deviantart.com
Ano, přesně tak. Nikdo nemůže za to, jak se narodil nebo jak se cítí s jinými lidmi. V poslední době lidé přestali skrývat svoji sexuální orientaci, kvůli které by byli ještě před několika lety kamenováni a šikanování těmi nejhoršími způsoby. Společnost se musí smířit s tím, že popři heterosexuálech existují i lesbičky a gayové. 


Lidská společnost je nesnášenlivá, nepřizpůsobivá a ve všech směrech neohleduplná. Osočovat a odvrhovat lidi, kteří mají jenom o trochu jiné hodnoty než většina je na denním pořádku. A hlavním důvodem je neznalost, neochota a strach, ten vede. 
Dnes už to není tak hrozné jako kdysi, ale stále se spousta lidí bojí přiznat svoji sexuální orientaci - kvůli strachu z reakce okolí a blízkých, kvůli strachu z předsudků a nadávek, dokonce i násilí - nutí se předstírat, že jsou podle měřítek "normální" a jsou nešťastní. Ale každý má přece právo na štěstí, právo na život podle sebe, na šťastný život s tím koho miluje a kdo miluje jeho, no a co, že je to osoba stejného pohlaví??!!

Spousta mladých, kteří se snaží být jako vrstevníci a "zapadnout do patry" se bojí přiznat dokonce i sobě, že jsou jiní, protože, víme přece jak to na školách s pubertálními dětmi bývá... šikana, nadávky, násilí, urážky - není divu, že se lidé i teď bojí přiznat k jiné orientaci. Někteří lidé jsou dokonce takový, že šikanují ostatní, snaží se předstírat a přitom jsou na tom stejně jako oni utlačovaní...

Myslím, že na odlišné sexuální orientaci není nic nechutného, ani opovrženíhodného. Lidé jsou každí jiní. Lásce se nedá poroučet a když se o to snažíte nedopadá to dobře. 

Osobně znám několik gayů, lesbičku žádnou, ale nikdy jsem nikoho z nich neodsuzovala. Ano, taky jsem byla děcko na základce, které koukalo trochu divně, ale nikdy ne zhnuseně nebo dokonce s touhou ublížit dotyčnému. Dokonce můžu říct, že gayové jsou výborní kamarádi, otevření všem možnostem, ochotní poslouchat vás, poradit nebo rozveselit. Občas si s nimi člověk líp popovídá než s kamarádkami, protože, přiznejme si, holky jsou tak trochu mrchy, ale tihle kluci vám vždycky řeknou pravdu a často rozumí chlapům víc než rádoby "lvice".

Samozřejmě je tady taková ustálená představa o homosexuálech - zženštilé chování a hlas, gesta, dokonce makeup???!! Prosím?! Samozřejmě i takoví gayové se najdou, ale to jsou spíš transvestiti (muži, kteří se oblékají do ženských šatů, ale není podmínka že by museli být gayové) a transexuálové (lidé, kteří se narodili ve špatném těle). A navíc, hodně chlapů o sebe rádo pečuje, proto hned nemusí být gayové.
Můj spolužák ze základky je gay, ale nikdy se nechoval podle těhle ustálených předsudků - měl stejně kamarádů mezi kluky jako mezi holkami.
A pak je tady Matt - něco jako můj kolega, taky gay, ve všech ohledech splnění ženské fantazie o panu Božském - dokonalé tělo, hezký obličej, tmavé vlasy, sexy hlas, dobrá a stálá pozice, vysokoškolský diplom, usměvavý, milý, kamarádský, sportovní typ v padnoucím obleku. Kolik ženských po něm vyjelo a kolik narazilo a kolik lidí ho obdivuje. Je to opravdu vzácný člověk s povahou, která se často nenachází.

Homosexuálové jsou stejní lidé jako heterosexuálové a kdo si to nemyslí by podle mě měl přehodnotit svůj náhled na svět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 p. p. | Web | 1. srpna 2010 v 11:57 | Reagovat

Za tyto předsudky společnosti o vzhledu gayů mohou podle mě média. A hlavně někteří gayové, kteří takto ostatní gaye prezentují.

2 Michka Michka | Web | 3. srpna 2010 v 18:10 | Reagovat

rozhodně s tebou souhlasím - většina lidí se k nim chová, jakoby za to mohli... a co hůř, jakoby to bylo něco špatného... doopravdy mě vytáčí, když je takhle odsuzuje moje prarodičovstvo a kdykoli jí připomenu, že ona se tak mohla klidně taky narodit, namítá, že jí by se to určitě nestalo... osobně sice žádného homosexuála neznám - nebo aspoň ne nikoho, kdo se s tím netají, ale věřím, že bych vůči nim dokázala být tolerantní... také už jsem slyšela, že gayové bývají pro dívky ti nejlepší přátelé

3 Veu:) Veu:) | 7. srpna 2010 v 18:45 | Reagovat

při raním kolování blesku na táboře, jsme se dočetly že v německu je olympiáda gayu a leseb..:D nesouvysí to s tvym článkem,ale napdalo mě to teď:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama