Říjen 2010

Ono kouzlo, když vám nad hlavou proletí netopýr...

26. října 2010 v 10:07 | Ella016 |  moje úvahy aneb, co mě to jen napadlo?
www.deviantart.com
Přichází večer. Domy zářící do tmy oranžovými třepotavými světýlky jsou připraveny. Děti si už bůhví jak dopředu sháněly a připravovaly kostýmy, které co nejvíc vyděsí a za které dostanou tu největší nadílku. Atmosféra je přímo nabitá duchařskými příběhy, starými městskými legendami a záhadnými zmizeními, ale děti se tenhle večer rády bojí - předvečer svátku Všech Svatých, kdy mají podle pověstí přicházet duše zemřelých do světa živých a kdy je hranice mezi oběma světy nejtenší, je magický. Ale u nás ne. Tohle můžete zažít akorát tak v anglicky mluvících zemích.

Závislost číslo 5: Internet a podobně

22. října 2010 v 18:24 | Ella016 |  moje závislosti
www.deviantart.com
Neříkejte, že vy nejste závislí na internetu! A pokud ne úplně, tak jste závislosti dost blízko. Já to přiznám. Stydím se za to. I když ne moc ;)

V téhle počítačové a technologické době obecně nemít počítač nebo mobil znamená pro lidi téměř smrt, pokud jste na základce či střední tak i společenskou sebevraždu... přiznejme si to. Živě si pamatuju na svůj starý telefon - Bosh 509. Že vám to připomíná pračku? Jo, jo - Bosh 509 byl telefon typ cihla s anténou (díkybohu ne vytahovací), mě bylo deset a byl to můj první mobil, za který se mi spolužák na prvním stupni smál, protože on měl Nokii. No a co, sakryš? V tý době to ani děti ještě tolik neřešily...

A teď... řekněte, že nemáte Facebook a už jste divní, nebo hůř - internet! To byla výmluva naší nové propadlice z vyššího ročníku, která se neustále vymlouvala, že nemá to a to, protože nemá internet, tiskárnu, že nefunguje počítač. Nemít internet v téhle době je divný, ale ne zas tolik neobvyklý... já bez něj vydržela 14 let a přežila jsem. Svůj první počítač i s internetem jsem dostala na konci devítky, když jsme se přestěhovali. Ano, občas mě mrzelo, že si nemůžu zahrát nějakou hru nebo podobná věc, ale měla jsem PlayStation a to mi stačilo. A pokud jsem náhodou zatoužila po počítači, zamířila jsem ke kamarádce a hodiny spolu seděly nad internetem, obrázky, hudbou a BloodRayne I. ;) Zlatý to časy. 

Pracuju na tom, abych se stala řidičem ;)

8. října 2010 v 20:11 | Ella016 |  *dark diary*
student driver ;)
Ano, ano je to tak... já, vždycky vyděšená, holka si konečně po roce strachopudů v hlavě podala přihlášku do autoškoly, aby se jí už příště nestalo (jako minule), že usne v posledním autobuse z Prahy domů a probudí se na konečný v 10°C a pár minut před půlnocí, jenom v mikině začne zmatkovat a hned volá mamince=) (tak komu jinýmu, na co ji mám =D), protože první bus zpátky jede až ve čtyři ráno a nikde nikdo, jenom ožralové... ale zase sem potkala skvělýho taxikáře ;)

Ale vraťme se k tématu - už mám za sebou dvě úvodní teoretické hodiny a dneska (bubny prosím!) sem statečně jezdila na parkovišti dokola! =D jaká sem?!No šikovná! =D Bála sem se toho jako čert kříže, ale nakonec se to nějak dalo a základy by byly v hlavě, tak tam snad zůstanou až do příštího úterý, kdy mám další jízdu... Docela se těším, ale i bojím... Přece jen, jezdit po parkovišti, kde jediný lidi jsou táta se synem, kterej se učí na motorce a tři autobusy, ze kterých nikdo nevystoupil, je něco jinýho, než normální provoz a silnice.

Jo, a jak v těch blbej filmech vždycky pustí první střerače, jakmile se pokouší nastartovat, tak to je kravina, JÁ ani nevím, kde ta páčka je! =D Ale už mám zmáklý světla, ty jsou důležitější ;)

Tak mi držte palce ;)
Ella

And that´s what you missed on... GLEE!

4. října 2010 v 21:05 | Ella016 |  filmy
glee cast

Nikdy bych od sebe nečekala, že se mi bude líbit seriál, kde hlavní hrdinové tancují a zpívají na způsob HSM, akorát s ne tak otřesnými zpěváky jako je Efron. Vlastně jsem na něj přišla náhodou a to díky Elanne, a pak sem to uviděla v programu COOLu, takže proč se nekouknout na jeden díl?
A najednou to nebyl jen jeden díl, ale celá série a mobil doplněný o čtyři plné hodiny hudby ze seriálu =)

A o čem GLEE vůbec je? 
Učitel španělštiny Will Schuester má sen - obnovit školní sbor, do kterého kdysi taky patřil, a vrátit mu zašlou slávu. Ale nic není tak jednoduché - trenérka roztleskávaček ho nesnáší, protože sbor bere peníze, které by jinak patřily teamu, a snaží se sbor zničit, ředitel je jí vydírán, takže ani tady se Glee podpory nedočká, všichni členové jsou outsideři a noví členové nikde a problémy se na club valí z každé strany. Ale i tohle jde přece překonat, když na to máte ;) Ovšem pokud jde o Glee club, tak to chce pořádnou výdrž, a ani to vám možná úspěch nepřinese...

Závislost číslo 4: Uniformy

1. října 2010 v 18:33 | Ella016 |  moje závislosti
school
Jasně, možná si říkáte, to je nuda, všichni pak vypadají stejně, ale pro mě jsou uniformy něco jako srdcová záležitost. ;) Miluju ten pocit, mít na sobě uniformu a kdybych ještě chodila do školy a hlasovalo se o nošení uniforem místo "civilního oblečení" byla bych pro všemi dvaceti. Možná proto miluju anime =D Všichni jsou tam tak krásně sladění ;)

Pamatuji se, jak jsme v Anglii obdivovaly všechny ty dětičky, které byly v Londýně na výletech, jak k sobě krásně pasují v těch slamáčcích a šatičkách a takhle se ve velkém chumlu lidí u turistických míst nemůžete zbytku třídy ztratit, a když už jo, tak si vás podle znaku školy rozeberou ;)