Jak mě začalo tížit svědomí...

27. listopadu 2010 v 17:16 |  *dark diary*
cant decide
Za prvé - člověk si chce stáhnout nové díly seriálů, které potřebuje k životu (SPN, VD, Glee) a ANI JEDEN! nemá novou část >/
Za druhé - dneska jsem si pořídila úžasnou učebnici autoškoly od A po Z jen za 39 kč =D No nekupte to, navíc je tam všechno ;)
A za třetí, k názvu článku - to bylo jednoho dne takhle...

Představte si, že jste nešli po střední na vysokou (jedno z jakýho důvodu), chodíte na brigádu, váš otec je idiot a vám nezbývá nic jiného než si najít práci na plný úvazek, pokud teda nejste hyperaktivní a nevyhledáváte jednodenní brigády. 
Máte rádi svoji brigádu (kde docela s nadšením pracujete už 4-tým rokem), oni by vás rádi vzali na stálo, ale bohužel "není místo". Ovšem naskytne se jiná příležitost - v podstatě ta samá pozice, jen o osm pater výš, v komornějším prostředí, s plným využitím angličtiny (ha ha ha), ale předtím by vás nikdy ani nenapadlo tam jen strčit špičku boty, pokud nešlo o nucenou výpomoc.

Máte rádi svoje rušné, celkem namáhavé, ale osvědčené místo dole, i když někdy vás kolektiv vytáčí na nejvyšší míru. Všechny tam znáte, víte o všem, není něco o čem by jste nevěděli kde je nebo na co přesně je, znáte všechny pravidla a víte o chodu toho místa první poslední, od klíčů až po uzávěrku. Máte tam kamarády, se kterými chodíte po práci na pivko, bruslit nebo nakupovat, máte si s kým povídat když není do čeho píchnout, i když jsou tam pomlouvačné mrchy, váš šéf je váš kamarád, všem tykáte, nadřízený vám vypráví vtipy a ráno si stihnete říct úplně o všem, navíc na vás nic nepráskne. Plus máte vlastní teamovou facebookovou skupinu plnou happy fotek;) Každodenně tam máte plno lidí ve vašem věku, se kterými je sranda, i když si je ani všechny nemůžete pamatovat jménem.

A teď nabízená pozice - celkem jste tam byli asi pětkrát, když nestíhali, dělali jedno a to samé. Neznáte tam blíž vůbec nikoho, popřípadě ze "zdola" víte, že za nic nestojí (společně na ně tiše nadáváte), potkáváte se leda na obědě nebo na chodbě. Víte, že to bude těžší v tom ohledu, že chtějí bližší přístup a komunikaci se "zákazníkem" v cizím jazyce. Nevíte co dělat když přijdete, ani si nemáte s kým pokecat, šéfovi rozhodně netykáte, i když ho oslovujete křestním jménem. Je tam ale větší klid a vyšší nadřízení tam páchnou jednou za den, pokud se nejedná o ředitele s rodinkou nebo VIP lidi, ti tam chodí pořád, ale jako zákazníci. Je to tam asi pětkrát menší než "dole", ale zase s plazmovými TV na každé stěně. Máte ovšem ranní a odpolední směnu ( ze které se nemám jak dostávat domů), ale stálý slušný plat pro začátek. Staff tvoří dohromady asi šest lidí, jeden člověk ze školy a ukrajinské pracovnice myjící nádobí.
CO DĚLAT, KDYBY JSTE BYLI NA MÉM MÍSTĚ? Co si vybrat?

Já tu práci potřebuju, ale přijde mi, že zrazuju "svůj tým", jenže co dělat??? Brigáda za čtyři tisíce měsíčně mě vážně neuživí. Žere mě to, doslova. Od nás to ví akorát jedna holka a pár kámošek, studentek, nahoře to ví manager. Vlastně jsme tak nějak domluvení. Technicky jsem v situaci, kdy tam musím, ale nikdo mi nedá záruku, že se pak budu moct přesunout jinam, zpátky dolů, pokud bude místo. Co když mi to nepůjde? Co když tam nezapadnu? Jak vyřešit odpolední, končící v jedenáct, v půl dvanáctý v noci? Co když něco zkazím a někdo si bude stěžovat? Jak se na mě budou dívat ti ze zdola, když je takhle nechám ve štichu, vlastně beze slova? (teda někteří, pár mi je úpřimně jedno). Nevím, potřebuju pomoc... help me....
Teď se jdu odreagovat učením na testy...

Ella
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veu/Dean/Edward:) Veu/Dean/Edward:) | 28. listopadu 2010 v 13:56 | Reagovat

ty se rozhodneš správně bráško, změna je život znáš to;) a kdyžtak můžeš přespávat u nás;) teda víkendy nevim nevim...:) držim palce při rozhodování;)

2 michka michka | Web | 28. listopadu 2010 v 23:49 | Reagovat

Koukám, že to rozhodně nemáš lehké. Nedovedu si představit, co bych dělala na tvém místě. Ale co se týče toho tvého pocitu, že svoje kolegy "zrazuješ", asi bych si s nimi šla sednout třeba na kafe a promluvila si o tom s nimi - určitě pochopí, že potřebuješ větší plat.

3 Alice Alice | Web | 29. listopadu 2010 v 8:21 | Reagovat

tohle je rozhodně těžká situace. Jestli chceš jít později na vysokou, určitě se ti bude hodit ta brigáda, ale pokud se ti na vysokou nechce, tak je zase práce nastálo lepší. I když ani mě by se nechtělo opouštět kamarády :-?

4 Zlatka Zlatka | Web | 1. prosince 2010 v 17:15 | Reagovat

Tuhle situaci ti nezávidím, ale za ty 4000 se  vážně neuživíš. A jestli je ti ta práce "nahoře" proti srsti, zkus se pohohlédnout po nečem jiném v blízkosti tvého bývalého pracoviště, aby ses s nimi mohla stýkat dál, byť třeba jen, když budete mít nějakou pauzu. A nebo zkus si počkat, jestli se tam nějaké místo neuvolní a budeš tam moct pracovat na plný úvazek ;) Kažopádně ať se rozhodneš tak, nebo tak, má to nějaké plusy i mínusy, ale v životě se občas prostě musíme nečeho vzdát, abychom na oplátku zase něco získali :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama