Breaking Dawn, part 1 :) aneb jak se na pár hodin stát znovu patnáctkou...

18. listopadu 2011 v 17:55 | Ella016 |  filmy
A máme to za sebou :) 17.11. v 0:01 jsme vyrazlily do kina a nikdo mi nemůže vytknout, že jsem se těšila, i když trošku skrytě (přece jenom, po třech předchozích filmech zůstávám při zemi) a film mě dokonale a popravdě i dost mile překvapil :)

Samozřejmě zase tak nadšená, abych byla mezi prvními padesáti lidmi a dostala nejspíš plakát (podle toho, co ty nadšené holčiny držely v rukou) jsem nebyla, ale co už. Docela mě zklamala zaplněnost sálu - při rezervaci byl rezervovaný téměř do posledního místa a otevřeli kvůli tomu další dva sály a nakonec byl náš sál poloprázdný, ale alespoň byla komorní atmoška :D

Nechci spoilerovat, takže se budu muset snažit psát bez popisování scén, ale tak všichni snad četli knohy, no ne? ;) Ale tak fajn... Začátek se mi líbil, Belliny svatebvní šaty byly nádherné, Edwardovi to taky slušelo, jeho vlasy nevypadaly tak strašně jak předpovídaly fotky z produkce, Cullenovic bratři jako celek byly prostě radost pohledět :D A někteří vlkodlaci taky :)


A tady máme vlkodlaky - zpracování přenosu myšlenek ve smečce bylo prostě příšerné... nemůžu si pomoct, jako divné digitální mluvící příšerky, ale vydržet se to dalo, přece jenom, nějak to zpracovat museli...jinak oceňuji přidanou scénu, které se nám v knize nedostalo a která byla podle kamarádky tak rychlá, že to ani nestihla sledovat :D A Jacob dokonce oblékl tričko, což mu vůbec neuškodilo ;)

Vizážisti tentokrát taky nepřeháněli a nesnažili se za kažkuo cenu udělat z upírů bílé zombie s rtěnkami, což musím pochválit, protože v tomhle díle (a scéně z louky v Eclipse) se mi Ed vážně líbil a blížil se nejvíc té představě, kterou jsme si vytvořila z knih.
Stejně tak Bellina přeměna opravdu Bellu proměnila a těhotenství ji taky změnilo k nepoznání, což bylo okomentováno, že vypadá jako E.T..

Co musím vyzvednout vysoko do nebe je soundtrack... i když se na něm neobjevují jména jako Muse nebo Paramore apod. přece jenom návrat C. Burwella přinesl ovoce :) Mooc povedené, dokonce i ten Bruno Mars mi do závěrečných titulků pasoval, protože jsem si vážně tuhle písničku neuměla představit v žádné scéně, i když písnička sama se mi líbí. Score prostě pasovalo přesně tak, jak správně pasovat má.

Bylo to vtipné (v některých scénách zamýšleně, což je velké plus), bylo to i napínavé, i když popravdě slyšet Bellu v posledních minutách filmu víc vřískat by mi vůbec nevadilo a bylo to i dojemné, nebrečela jsem sice celý film, jako někteří nejmenovaní :D, ale pár scén bylo přece jen na knedlík v krku :) A to v dobrém smyslu :)
Co mi opravdu chybělo, byli Rosalie a Jacob a jejich přátelsko/nepřátelské pošťuchování, které se mi tolik líbilo v knize, trošku je zazdili, jen co je pravda.
A jeden přejatý názor - všechny ženy a dívky měly opravdu úžasné boty :D S tím nejde nic než souhlasit... asi zapracovala Alice :D

Takže... pokud jste fanoušky nebo se prostě jen nudíte, já s klidným srdcem můžu Breaking Dawn doporučit, i když je to spíš holčičí srdcovka :) Je to zatím nejlepší díl z těch čtyř filmů, které byly vypuštěné do světa, i když některé triky ulítly :D Jděte do toho! :)
Já už teď jenom nadšeně čekám na příští rok a druhou záverečnou část Ságy, ale klidně by mi ke štěstí stačil nějaký pěkný anglický kinorip :D (dneska jsem buď narazila na samý fake anebo na italskou verzi, kde opakujou dvě scény svatba a před svatbou pořád a pořád dokola... a má to 700 MB).

Ella

PS: Jsem sama na sebe hrdá, že jsme se kromě traileru NEKOUKLA na žádný TV spot ani Sneak peak, dokud jsem neviděla film... teď je přímo cíleně vyhledávám :D I když... jeden prohřešek jsem udělala a to tenhle :D Doporučuji i když jste neviděli film, protože stejně všechno co v tom je byl ozřejmé už z knih :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mileyfan-blog mileyfan-blog | Web | 18. listopadu 2011 v 18:11 | Reagovat

:-)

2 Zlatka Zlatka | Web | 18. listopadu 2011 v 22:01 | Reagovat

Umřu. Umřu, umřu, umřu, umřu, UMŘU! :D Všichni kolem mě už to viděli a já furt ne! :D Já z toho zešedivím :D Dřív, než se dostanu do civilizace, tak to z těch kin stáhnou :( :D Ptřebuju kinorip, i když si tím asi pokazím ten kinový dojem (pokud se tam dostanu že :D)... Ale prostě musíím!! musím ho sehnat! :D

3 Alice Alice | Web | 18. listopadu 2011 v 23:35 | Reagovat

tak z tohohle Twilight šílenství sem už vyrostla. lépe řečeno ho moje rodina ve mě důkladně uhasila. Ale stejně si myslím, že rozbřesk je nejlepší díl série. Přinejmenším jako knížka 8-)

4 Ella016 Ella016 | Web | 19. listopadu 2011 v 8:55 | Reagovat

[2]: neumírej! :D jestli najdu kinorip, pošlu ti odkaz :D jinak já taky nejsem kdovíjaký fanda... všichni to už od premiéry viděli nejmíň dvakrát, někdo dokonce čtyřikrát (zdroj: Intoxicated) a já furt jen jednou :D :D

5 Veu/Dean:) Veu/Dean:) | 20. listopadu 2011 v 13:55 | Reagovat

Ellen je frajerkaaa:DDD

6 Izabelle Izabelle | Web | 4. ledna 2012 v 16:32 | Reagovat

Pamatuju si na takovou šestou třídu, kdy jsem z Twiligh ságy byla hotová :D z toho už jsem vyrostla, ale neodpustila bych si, kdybych na film nešla do kina. Souhlasím s tebou tenhle díl se mi zdá nejlepší) a ta Bella jak byla těhotná :O pořád se mi jen vybavovalo slovo anorexie :D .. těším se na tu druhou část!*

7 Shabana Shabana | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 7:45 | Reagovat

Jak jsem psal už ve sve9m včerejšedm komente1ři k čle1nku z iDNES - Aryon z 26/9, je to čtivě psane1 eoktira a nemysledm si, že jenom pro maminky, s dobrfdmi dialogy atd., ale musedm trochu zbrzdit Aryonovu euforii, že je v něm předevšedm naše te9ma.Ono toho u ne1s moc se spankovou te9matikou nevyšlo, takže člověk se mused spokojit i s me1lem, tady jed ale zatedm (v 1. dedlu) take9 moc nened. Zde1 se, že autorka popisuje spedš sve9 představy, než že by měla vlastned ree1lne9 zkušenosti, jsou tam dost velke9 skoky od pře1ned ke skutkům. Nicme9ně je to zajedmave9 z pohledu u ne1s diskutovane9ho vztahu s vanilkou, což hlavned hrdinka je. Uvidedme, kam se posune děj v avizovanfdch dalšedch dedlech.Jo a poře1d dume1m, jestli ten ne1zev neme1 bfdt "Padese1t odstednů Greye", protože grey je anglicky šedivfd, ale ze1roveň se tak jmenuje i hlavned hrdina a jeho chove1ned a ne1lady by taky mohly medt 50 odstednů...Libertine

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama