Prosinec 2013

July - Book Challenge 2013

21. prosince 2013 v 12:02 | Ella016 |  knihy
Lenobiin slib - P.C. & Kristin Cast
Další krátká novela ke Škole Noci, tentokrát je to příběh profesorky Lenobie, instruktorky jezdectví a její cesty předtím, než se stala upírkou.
Jako šesnáctiletá francouzká dívka, a navíc nemanželská dcera mocného barona, se vydává za svoji nevlastní sestru a vstříc snad lepšímu osudu do New Orleans, kde bude spolu s ostatníma dívkama slušně provdána. Jenže stejnou lodí cestuje i biskup, který má co dočinění s temnou magií a Lenobii si vyhlédl...




Vampýrská Akademie 1 - Richelle Mead
Vítejte v Montaně, na Akademii Svatého Vladimíra, školy pro tajnou společnost vampýrů - Morojů a dhampýrů, jejich budoucích Strážců. Rose a Lissa jsou nejlepší kamarádky a mnohem víc než to - mají pouto, díky kterému vždy ví, co ta druhá cítí bez zbytečných slov - a teď, po dvou letech na útěku, se musí vrátit zpátky na místo, které pro Lisu není bezpečné - na Akademii.
Rose je ale dhampýrka a jejím posláním je ochránit Lissu - princeznu a poslední žijící členku královského rodu Dragomirů, i kdyb ji to mělo stát život. Nebo lásku.

May/June - Book Challenge 2013

12. prosince 2013 v 20:25 | Ella016 |  knihy
Květen a červen byly na knihy trochu chudé, hlavně kvůli tomu, že jsem se trochu zasekla na ebooku, co jsem četla na tabletu a byla příliš líná tahat ho sebou každý den do práce...

Dokonalý pár (Matched) - Ally Condie
Cassia vždycky věřila ve Společnost. Věřila jí natolik, že si nechala diktovat, co jíst, co číst, co poslouchat, dokonce i koho si vzít a v co věřit. Takže když jí Společnost za ideálního partnera vybere jejího nejlepšího kamaráda Xandera, ani na okamžik nezapochybuje, že by to tak nemělo být. Dokud se na obrazovce na okamžik nemihne tvář někoho úplně jiného. Někoho, kdo byl kvůli svým rodičům ze "párovacího procesu" vyloučen. Ky Markham. Společnost jí přesvědčuje, že jde o chybu a že její partner je stále Xander. Ale Společnost se přece nikdy nezmýlila! Navzdory Společnosti a pravidlům tráví čas s Kyem a Cassie musí řešit dilema - vybrat si mezi dokonalým životem s Xanderem a ve Společnosti nebo se poddat citům ke Kyovi, které sice možná nejsou dokonalé, ale za to jsou úpřímné.

Miluju ty obálky a pokud vám to ještě nedošlo, tak na obálky jsem skoro fetišista... pokud se to tak dá říct...


April - Book Challenge 2013

7. prosince 2013 v 10:16 | Ella016 |  knihy
Hush, hush - Becca Fitzpatrick
Tohle jsem už četla dřív, ALE trvalo to tak dlouho než jsem se dostala ke čtvrtému dílu, že jsem si to musela přečíst znovu. Dvojku neměli v knihovně a já ebook jsem nenašla, tak jsem ji jednoduše při druhém čtení přeskočila ;) Každopádně tuhle knihu jsem vzala do ruky hlavně kvůli obálce prvního dílu :D A byla to celkem slušná volba :)
Nora Grey nikdy nenašla žádného kluka na škole, se kterým by chtěla být. Dokud se tam neukázal Patch. A i navzdory Nořinýmu dobrýmu úsudku teď neví, jestli by mu nejraději padla do náruče nebo se měla raději utéct schovat. Po sérii událostí, které nejsou rozumně vysvětlit Nora zjišťuje co je Patch zač - padlý anděl - a že ona stojí přímo uprostřed války mezi Padlými a Nesmrtelnými. Nora si musí zvolit stranu a na její volbě závisí její život...
Silence
Finale


March - Book Challenge 2013

6. prosince 2013 v 10:57 | Ella016 |  knihy
Dole u řeky - John Hart
Adam zažil v dětství věci, které by žádné dítě vidět nemělo. Zanechalo mu to jizvy v psychice a trauma, které přešlo do neporozumění okolí. Potom, co ho v jeho rodném městečku obvinili z vraždy utekl do NY, kde 5 let žil ve stínech a schovával se před vlastní minulostí. Ale teď se vrací a nikdo nezná důvod. Než se začnou objevovat těla... a obvinění začínají nanovo.

Nevím ani jak jsem se k tomu dostala, ale byl to dobrý příběh. Detektivky a krimi mě moc neberou, to musí být každýmu jasný, ale znělo to celkem zajímavě a občas je potřeba si svůj book list trochu zpestřit, no ne?



February - Book Challenge 2013

5. prosince 2013 v 13:40 | Ella016 |  knihy
A máme tu únor, měsíc, kdy jsem narazila na úžasnou sérii a rozhodla se pro další tetování, na které jsem ještě nesebrala finance... asi to bude tím kinem... a knihama, který si furt kupuju, ale tak jednou to přijde :)

Rezistence - Veronica Roth
Druhý díl trilogie o Tris Priorové, odvážné a zároveň sobecké šesnáctileté holce, která se dozvěděla, že není tak úplně jako ostatní a že kdyby se to dozvěděli nesprávní lidé mohlo by ji to stát život. A nejenom její, ale i těch, které miluje. A přesně to se stalo. Systém se hroutí, divergentní jsou lovná zvěř a Tris neví komu věřit a co je nejlepší udělat.
Příští rok nás čeká premiéra filmu a snad se je na co těšit :)



Free Four - Veronice Roth
Krátká, pouze 13-ti stránková!, novela z jiného úhlu pohledu, Čtyřky, Trisina instruktora. Čtyřka odhalí víc ze svého charateru, něco ze svého vlastního iniciazičního roku, ze své minulosti a i své myšlenky o nováčkovi v jeho frakci - Tris.





Závislost číslo 12: Kino

5. prosince 2013 v 11:51 | Ella016 |  moje závislosti
Už je to tak, stal se ze mě oficiální závislák na filmech v kině, dokonce na to mám i klubovou kartičku! :D
Začalo to nevinně sem tam tou premiérou Twilight Ságy, Harryho Pottera a občasným hororem s Winchesterovic bratry a skončilo to Hunger Games, Battleship, Hněvem Titánů, Temnými stíny, Avengers a tak dále...

A to už vůbec nemluvím o půlnočních premiérách! :D
Thor 2: Dark World? Jasněě. Hobit 1? Proč ne... Catching Fire? Yes please! :D

Nikdy nepodceňujte velké plátno, ani to nemusí být 3D, 2D je naprosto vyhovující samozřejmě v originálním znění s titulky! ... a zážitek z toho, že vidíte film mezi prvními, občas dokonce i se zbytkem světa, když se povede, je neocenitelnej :)) A potkáte tam stejné lidi jako jste vy sami! :) Fandoms 4EVER! :D

Myslím, že s těmi lístky z kina bych si už mohla vytapetovat aspoň stěny skříně ;)

January - Book Challenge 2013

4. prosince 2013 v 11:24 | Ella016 |  knihy
Někdy v polovině roku jsem objevila goodreads.com a Book Challenge... a protože jsem tak trošku bookworm ;) zadala jsem si krásný cíl 100 knih. Který jsem měla splněnej v polovině listopadu. Sad.
No, každopádně, tenhle rok byl vážně výživnej co se týče knih a jelikož jsem byla líná zveřejňovat každý měsíc, tak jsem tady až skoro o rok později... ale co už :D


Chladná těla (Warm Bodies) - Isaac Marrion
Určitě vám to něco říká, a pokud ne, tak nejste dostatečně na internetu :D Letos totiž měl premiéru i film, který sice postrádá hoodně z děje knihy, ale přece jen tak se nějak drží :)

R je zombie, ale trošičku jiný než jeho ostatní nemrtví kamarádi. Na jedné výpravě za mozky (yep, jsou to přece jenom zombie) R potká holku jménem Julie, která je narozdíl on něj až moc naživu. A místo aby ji zabil, jí zachrání život. A tak jejich divný vztah popírající všechny zásady začíná.