April - Book Challenge 2013

7. prosince 2013 v 10:16 | Ella016 |  knihy
Hush, hush - Becca Fitzpatrick
Tohle jsem už četla dřív, ALE trvalo to tak dlouho než jsem se dostala ke čtvrtému dílu, že jsem si to musela přečíst znovu. Dvojku neměli v knihovně a já ebook jsem nenašla, tak jsem ji jednoduše při druhém čtení přeskočila ;) Každopádně tuhle knihu jsem vzala do ruky hlavně kvůli obálce prvního dílu :D A byla to celkem slušná volba :)
Nora Grey nikdy nenašla žádného kluka na škole, se kterým by chtěla být. Dokud se tam neukázal Patch. A i navzdory Nořinýmu dobrýmu úsudku teď neví, jestli by mu nejraději padla do náruče nebo se měla raději utéct schovat. Po sérii událostí, které nejsou rozumně vysvětlit Nora zjišťuje co je Patch zač - padlý anděl - a že ona stojí přímo uprostřed války mezi Padlými a Nesmrtelnými. Nora si musí zvolit stranu a na její volbě závisí její život...
Silence
FinaleGhostgirl 1: Vítejte na ononm světě - Tonya Hurley
Charlotte Usher je pro všechny ve škole téměř neviditelná až do doby, než se neviditelnou skutečně stane, nebo spíš hůř - dokud neumře. Jasně, udusit se gumovým medvídkem je příšerně trapná smrt, ale alespoň už o ní lidé ví. A to ,že je Charlotte mrtvá ji neodradí od toho být populární, dokonce teď může být mnohem víc kreativní v získání popularity!
Nebudu vám nic nalhávat. Ve chvíli, kdy jsem si kupovala TMI jsem objevila ve slevě tyhle knihy... a popravdě, už kdysi dávno v knihkupetví mě ty obálky dostaly - teď vážně - stříbrné okraje?! shut up and take my money!
A samozřejmě nemůžu si koupit jenom jeden díl, co kdyby to bylo fakt dobrý a já musela čekat než mi pošlou zbytek? Nebo ještě hůř - co kdyby bylo vyprodáno??! Ale nebylo. Protože s těmihle knihami to jde z kopce. Dalo by se z toho vytřískat víc než dost, ale ne, Charlotte mě zklamala. Stejně jsou ale ty knihy zatraceně pěkný na pohled :D
Ghostgirl 2: Mezi světy
Ghostgirl 3: Diagnóza - Láska


The Bane Chronicles 1: What really happened in Peru - Cassandra Clare
Četli jste The Mortal Instruments? Nebo třeba The Infernal Devices? Ale i kdyby ne - viděli jste film? Tak to vám jméno Magnus Bane určitě něco říká. Nejvyšší čaroděj brooklynský. Třpytky. Kočičí oči. Už si vzpomínáte? No, tak určitě si vzpomínate, že má zakázanej vstup do Peru. A tady se dozvíte proč :)
Následují další novely, které popisují Magnusovy zážitky v průběhu let, takže se časem dozvíte, jak povstal upír Rafael Santiago, jak Magnus potkal Edmunda Herondalea nebo jak proběhlo jeho první rande s --- pššt, to je spoiler ;)
The Selection - Kiera Cass
Pro 35 dívek je to, že je vybrali, šance k lepšímu životu. Šance povýšit ze své společenské vrsty a žít si v přepychu a v luxusu královských, zatímco budou soutěžit o srdce prince Maxona. Jenže pro Ameriku Singer je to spíš noční můra. Znamená to otočit se zády k lásce, kterou cítí k Aspenovi, který je o kastu níž, opustit domov a soutěžit o korunu, kterou nechce a žít v paláci, který je pod neustálou hrozbou útoku rebelů. Jenže pak potká Maxona a to ji přinutí dívat se na všechno jinak a připustit si, že život, který si vysnila není nic s porovnáním s tím, který by mohla mít.
Možná že to není příliš originální příběh, ale opravdu - podívejte se na tu obálku! Až příští rok CooBoo tuhle trilogii vydá, tak budu objednávat mezi prvními :D Navíc chci vědět jak to dopadne!
The Elite


Pod nekonečnou oblohou (Under the Never Sky) - Veronica Rossi
Aria celý život prožila ve vysoce technicky rozvinutém a izolovaném městě a měla se skvěle. Ale pak její matka zmizí a ona poruší pravidla, když se vydá do míst, kde je vstup přísně zakázán. Je vyloučena z města a vyhozena v Pustině, kde má nulou šanci na přežití. Dokud nepotká Perryho, který ovšem patří mezi Divochy z vnějšího světa a tak by se tihle dva nikdy neměli setkat. Natož navázat křehké spojenectví, ve kterém mu Aria pomůže najít chlapce, jehož únos si Perry dává za vinu a on jí na oplátku pomůže přežít a opravit moudrooko, díky kterému může Aria najít svoji matku.

Možná vás to ze začátku nijak nezaujme, nemudete tomu rozumět, protože není nic vysvětleno a budete bloumat mezi pojmy, které jste v životě neslyšeli, ale vydržte, stojí to za to. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama