February - Book Challenge 2013

5. prosince 2013 v 13:40 | Ella016 |  knihy
A máme tu únor, měsíc, kdy jsem narazila na úžasnou sérii a rozhodla se pro další tetování, na které jsem ještě nesebrala finance... asi to bude tím kinem... a knihama, který si furt kupuju, ale tak jednou to přijde :)

Rezistence - Veronica Roth
Druhý díl trilogie o Tris Priorové, odvážné a zároveň sobecké šesnáctileté holce, která se dozvěděla, že není tak úplně jako ostatní a že kdyby se to dozvěděli nesprávní lidé mohlo by ji to stát život. A nejenom její, ale i těch, které miluje. A přesně to se stalo. Systém se hroutí, divergentní jsou lovná zvěř a Tris neví komu věřit a co je nejlepší udělat.
Příští rok nás čeká premiéra filmu a snad se je na co těšit :)Free Four - Veronice Roth
Krátká, pouze 13-ti stránková!, novela z jiného úhlu pohledu, Čtyřky, Trisina instruktora. Čtyřka odhalí víc ze svého charateru, něco ze svého vlastního iniciazičního roku, ze své minulosti a i své myšlenky o nováčkovi v jeho frakci - Tris.


Mortal Instruments 1: Město z kostí - Cassandra Clare
Když patnáctiletá Clary Fray zajde se svým nejlepším kamarádem Simonem do klubu Pandemonium, stane se svědkem toho, jak modrovlasého kluka zabije skupinka tří teenagerů s podivnými tetováními a s divnýma zbraněma. Ale jeho tělo se jenom tak vypaří a nezanechá po sobě vůbec nic, co by naznačovalo, že se tam stal zločin.
A tak se Clary setkává s Lovci Stínů - bojovníky, kteří chrání svůj svět i svět smrtelníků před démony. A s Jacem, který sice vypadá jako anděl, ale chová se jako pitomec.
Během 24 hodin je Clary zatažena do jejich světa, když její máma zmizí a ona sama je napadena démonem. Jenže proč by se démoni zajímali o obyčejné civily, jako je Clary a její máma? A jak je možné, že Clary má najednou dar Zraku, díky kterému může prohlédnout iluze? To by Jace s ostatními Lovci rádi zjistili, ale líbit se jim to nebude.
Ráda bych řekla, že už mě závislost na téhle sérii přešla, ale jelikož právě teď znovu čtu třetí díl, tak to o sobě tvrdit nemůžu. Nejspíš vám je název povědomej, to je tím, že v srpnu byl film, který fanoušky nepotěšil. Já za sebe nejsem tak zaujatá, asi to bude tím, že jsem se už dávno vzdala naděje, že film se bude věrně držet knížky. Dalo se to, i když Jace jsem si představovala jinak, ale Jamie nebyl špatný a některé pasáže z knih se přesto do filmu dostaly, což je plus.
Pokud jste film viděli a nelíbil se vám, nenechte se prosím odradit! :) Kniha je mnohem lepší! Jacův sarkasmus a schopnost ironicky, občas až přes čáru, proplout každou situací je nedosažitelná. Občas jsem někoho vážně vyděsila, když jsem se z ničeho nic začala smát jak blázen ;)
Proto mě moc mrzí, že 4. a další díly nejsou přeloženy do češtiny a nedají se koupit :( Doufám, že se nakladatelství umoudří a když už vydává první díly s filmovým přebalem, tak bude pokračovat i k dalším dílům...
A filmový přebal je lepší než ten paskvil co vytvořili na prvním českém vydání O.O, než se pak vrátili k originálním obálkám, které jsou skvělý...
Mortal Instruments 2: Město z popela
Mortal Instruments 3: Město ze skla
Mortal Instruments 4: City of Fallen Angels


Jeden den - David Nicholls
Emma a Dexter se doopravdy seznámili až v den jejich promoce na vysoké škole a zítra se jejich cesty znovu rozdělí. Kdoví kde budou příští rok v tuhle dobu? A rok potom? A ty další?
Dvacet let přátelství mezi dvěma naprosto rozdílnýma lidma - plachou Emmou, která má velké sny a sukničkářem Dextrem, který žije okamžikem a nic jiného neřeší.
Existuje film, moc povedený film, takžeee pokud čtení není vše silná stránka, nebo prostě nemáme čas, filmem nic nezkazíte :)
Parfém: Příběh vraha - Patrick Süskard
Na chudém tržišti Paříže 18. století se narodí chlapec Jean-Baptiste Grenouille s obrovským darem - naprosto vynikajícím čichem. Jako chlapec se protlouká odérem Paříže, téměř neviděn, protože on sám postrádá jakoukoli tělesnou vůni. Najde si místo u uznávaného parfuméra, kde se učí jak dostávat a uchovávat vůně téměř ze všeho, jenomže jeho genialita u toho nekončí - snaží se zachytit vůni čerstvého dřeva nebo kovu, dokud jednoho dne nezachytí vůni jakou v životě necítil a vydává se na cestu, ze které není návratu - na cestu za získáním a uchováním té nejnádhernější vůně - vůně mladé a nevinné dívky.

Popravdě občas to bylo dost nechutné, Jean-Baptiste postrádal jakékoliv morální zásady... hlavně ten konec byl... no...
Každopádně Jean z filmu vypadal o dost líp než Jean, kterého popisovala kniha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama