July - Book Challenge 2013

21. prosince 2013 v 12:02 | Ella016 |  knihy
Lenobiin slib - P.C. & Kristin Cast
Další krátká novela ke Škole Noci, tentokrát je to příběh profesorky Lenobie, instruktorky jezdectví a její cesty předtím, než se stala upírkou.
Jako šesnáctiletá francouzká dívka, a navíc nemanželská dcera mocného barona, se vydává za svoji nevlastní sestru a vstříc snad lepšímu osudu do New Orleans, kde bude spolu s ostatníma dívkama slušně provdána. Jenže stejnou lodí cestuje i biskup, který má co dočinění s temnou magií a Lenobii si vyhlédl...
Vampýrská Akademie 1 - Richelle Mead
Vítejte v Montaně, na Akademii Svatého Vladimíra, školy pro tajnou společnost vampýrů - Morojů a dhampýrů, jejich budoucích Strážců. Rose a Lissa jsou nejlepší kamarádky a mnohem víc než to - mají pouto, díky kterému vždy ví, co ta druhá cítí bez zbytečných slov - a teď, po dvou letech na útěku, se musí vrátit zpátky na místo, které pro Lisu není bezpečné - na Akademii.
Rose je ale dhampýrka a jejím posláním je ochránit Lissu - princeznu a poslední žijící členku královského rodu Dragomirů, i kdyb ji to mělo stát život. Nebo lásku.


Když říkám, že jsem to přečetla za čtyři dny, tak si nedělám srandu. Byla jsem strašně ráda, že jsem se k tomu dostala až potom, co bylo vydáno všech šest knih a nemusela jsem na nic čekat :D Akademie mě začala bavit hned od prvních stránek. Sarkastická, drzá Rose, která cítí tíhu svých povinností při ochraně Lissy před Strigoji (nesmrtelní zlí vampíři, kteří zabíjejí pro krev i pro zábavu), ale i před jejím vlastním druhem, ale zároveň by ráda žila jako obyčejná nezodpovědná teenagerka a užívala si života, mě naprosto dostala. Je to první ženská hrdinka, která mi vůbec v ničem nevadí, i přesto že její chování není zrovna hvězdné a vůbec není bezchybná nebo neomylná. Je to holka, která se poučila a změnila jenom kvůli tomu, aby mohla obětovat sebe i svůj celý život za život někoho jiného a snaží se ze všech sil být tou nejlepší, nejsilnější a neporazitelnou Strážkyní. A pak se zamiluje. I když ví, že to nemůže vyjít.
A potom je tu Lissa, která může mít přesně ten život, po kterém Rose jenom touží - téměř bezstarostně si uživat střední školy, zamilovat se, dělat chyby a napravovat je a neupřednostňovat život někoho jiného před svým. Ale to by nesměla v jenom okamžiku přijít o všechny, které milovala - o rodiče i bratra a zůstat poslední z Dragomirů, jednoho z královských rodů. A nesměla by pomalu přicházet o rozum kvůli magii, o které se nikdo nesmí dozvědět, protože ani Morojové pořádně neví co je to zač.

Každopádně - přečtěte si to, myslím že nebudete litovat ;)
A příští rok bude film.
Vampýrská Akademie 2: Mrazivý polibek
Vampýrská Akademie 3: Stínem políbená
Vampýrská Alademie 4: Krvavý slib
Vampýrská Akademie 5: Spoutáni magií
Vampýrská Akademie 6: Poslední oběť

Dokonalý sen (Crossed) - Ally Condie
Pokračování Matched (Dokonalý pár), takže bez spoilerů :)


Dokonalý svět (Reached)
Ale závěř se mi líbil, i když jsem občas křičela na postavy proč dělají tak pitomé věci, no proč??!


Cesta věčnou nocí (Through the Endless Night) - Veronica Rossi
Pokračování Pod nekonečnou oblohou, kdy se Aria, dívka, která nikdy nežila v realitě, znovu setkává s Perrym, který naopak nikdy nežil mimo Pustinu a mimo hrozbu éteru.
Teď už jen netrpělivě čekám na třetí a poslední díl - Into the Still Blue, kde jak doufám, konečně najdou Ppoklidnou Modř, když už se to tak teda jmenuje :DOškliví (Uglies) - Scott Westerfeld
Vítejte v budoucnosti a ve městě, které má dvě části - Uglyville, kde žijete od narození až do svých šesnácti, kdy podstoupíte operaci, která z vás udělá Krásné - lidi s dokonalými proporcemi, souměrným obličejem s velkýma nevinnýma očima a tělem bez jediné chybičky. Naprosto. A pak se přestěhuje do New Pretty Town. Kde budete žít s ostatními naprosto dokonalými mladými lidmi, uživat si života, nedodržovat pravidla, naoko riskovat životy při hloupých zábavách a mít se prostě báječně, protože vaší jedinou prací bude uživat si. Teda alespoň tak to Tally vidí a nemůže se dočkat svých šesnáctin.
Dokud nepotká Shay - dívku, která si není jistá, jestli být Krásná je to na čem v životě nejvíc záleží a chce utéct do místa mimo dokonalý svět - do místa zvaného Kouř, kde žijí lidé, kteří se rozhodli vzepřít diktátu a povinnosti být krásný.
Když Shay uteče, zanechá Tally šifrovanou zprávu s cestou do Společenství, a Tally uvidí odvrácenou stránku světa Krásných - úřady ji postaví před nejhorší volbu - buď zradí Shay, najde společenství, vrátí se s ní zpátky a prozradí tak úřadům, kde Společentví je, aby ho mohli zničit nebo nikdy nebude Krásná.

Má to ještě jeden díl, ale ten vlastně vůbec nenavazuje na tenhle příběh, takže jsem ho nečetla, ani se nechystám. Ten příběh byl dobrý... a pak jsem začala poznávat Tally... a ta je teda sakra pitomá husa... A tyhle obálky se mi nelíbí..
Krásní (Pretties)
Speciálové

Škola Noci 9: Předurčená - P.C. & Kristin Cast
Další pokračování... opravdu - kdy už bude konec?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama