May/June - Book Challenge 2013

12. prosince 2013 v 20:25 | Ella016 |  knihy
Květen a červen byly na knihy trochu chudé, hlavně kvůli tomu, že jsem se trochu zasekla na ebooku, co jsem četla na tabletu a byla příliš líná tahat ho sebou každý den do práce...

Dokonalý pár (Matched) - Ally Condie
Cassia vždycky věřila ve Společnost. Věřila jí natolik, že si nechala diktovat, co jíst, co číst, co poslouchat, dokonce i koho si vzít a v co věřit. Takže když jí Společnost za ideálního partnera vybere jejího nejlepšího kamaráda Xandera, ani na okamžik nezapochybuje, že by to tak nemělo být. Dokud se na obrazovce na okamžik nemihne tvář někoho úplně jiného. Někoho, kdo byl kvůli svým rodičům ze "párovacího procesu" vyloučen. Ky Markham. Společnost jí přesvědčuje, že jde o chybu a že její partner je stále Xander. Ale Společnost se přece nikdy nezmýlila! Navzdory Společnosti a pravidlům tráví čas s Kyem a Cassie musí řešit dilema - vybrat si mezi dokonalým životem s Xanderem a ve Společnosti nebo se poddat citům ke Kyovi, které sice možná nejsou dokonalé, ale za to jsou úpřímné.

Miluju ty obálky a pokud vám to ještě nedošlo, tak na obálky jsem skoro fetišista... pokud se to tak dá říct...



Delirium - Lauren oliver
Zbývá 95 dní než bude Leně 18 a bude vyléčená. Než postoupí operaci, po které se stane imunní na nemoc, která kdysi přiváděla lidi k šílensktví. A ta nemoc je láska.
Život bez lásky je přece jednoduchý, bezbolestný a bezpečný. A Lena se už nemůže dočkat. Až do chvíle, kdy se jí stane něco nemyslitelného - zamiluje se.
Nenechte se odradit pomalejším rozjezdem, knížka je výborně napsaná a já první díl přečetla během dvou dnů. O to víc mě pak rozsekla konec, ale to odbočuju. :D
Pandemonium
Nádherné bytosti - Kami Garcia & Margaret Stohl
Vítejte v Gatlinu. Městečku na americkém Jihu, kde se vůbec nic neděje. Fakt nic. A přesně tady žije Ethan Wate. A jediné co se mu děje jsou sny. Sny o dívce, která se jednou opravdu objeví a navíc je to neteř městského podivína. Jedna záhada a tajemství v městečku, kde všichni vědí všechno o všem dokonale stačí k tomu, aby všem změnila životy. Lena Duchannesová - výstřední, neobyčejná a tajemná dívka, o které kolují pověsti stejně hrozné jako o jejím strýčkovi. A kdyby jenom pověsti - Lena totiž pochází z rodu Zaklínačů a v den jejích šesnáctých narozenin bude kvůli kletbě určen její osud - jestli se stane světlou zaklínačkou a nebo naopak temnou. Kletba, která ji může stát život. A pouto s obyčejným člověkem, který je její jedinou nadějí.
Nemám ráda slang, ani nářečí ani nic, ale chápala jsem, že se v překladu pokusili o nějakou tu jižanskou mluvu nebo co. Mám ráda čaroděje. I kletby a osudová láska je pro mě to pravé, ale přiznávám se, že ve čtvrtém díle jsem škobrtala stránku po stránce, a nemohla se dočkat konce. Přece jenom, příběh je to celkem slušný, ale do čtyř knih ho natahovat nemuseli. Někdy méně je více.
Ke knížce jsem se dostala až potom, co jsem viděla film, takže jsem byla trošku ovlivněná filmovými postavami, ale dalo se to. Některé postavy jsem si oblíbila i přesto, že to původně nebylo autorčiným účelem. Některé, které jsem si oblíbit měla, jsem naopak nesnášela. Třeba filmová i knižní podoba Leny mi občas silně lezla na nervy...
Nádherná temnota
Nádherný zmatek
S tebou už nikdy (You´r the One That I don´t Want) - Alexandra Potter
Představte si, že potkáte toho pravého... a pak zjistíte, že se ho nemůžete zbavit. A přesně tohle se stalo Lucy. V osmnácti potkala v Benátkách Nathaniela a byla to láska na první pohled a podle všeho to byl ten pravý. Dokonce se i podle staré legendy políbili pod mostem a ten polibek je měl navždy svázat dohromady. Dokud se nerozešli.
Ale Lucy na Natea vždy myslela jako na Toho Jednoho, na Toho Pravého. A když už si po deseti letech myslela, že na něj konečně dokáže zapomenout, tak je osud znovu svede dohromady. A pak znovu. A znovu.
Už to není tak úžasné jako kdysi v Benátkách, ale pokud Nate není ten pravý, proč je tak těžké se sním rozejít? A proč do něj Lucy neustále naráží na těch nejnepravděpodobnějších místech?!
Romantický příběh o ženě, která skutečně věří v pravou lásku a spřízněnou duši, ale zaroveň by byla raději, kdyby její hledání vysněného muže nevyšlo až tak do písmene...
Mě hlavně zaujala anotace, asi budu stejná jako hlavní hrdinka - beznadějná romantička, která věří na lásku na první pohled a bla bla bla - a proto mě příběh i trošku zklamal, protože jsem doufala, že to autorka dokáže více rozvést, dstat z toho maximum. Ale jako četba na letní dovolenou nebo deštivý den s hrnek čaje je to ideální. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama