Červen 2014

September - Book Challenge 2013

29. června 2014 v 21:53 | Ella016 |  knihy
Pevné pouto - Alice Sebold
Představte si, že máte všechno - milující rodiče, mladší sestru, která vás obdivuje, malého brášku, který vás potřebuje, školu a kamarádky a dokonce i začínající první lásku a první polibek. Až do chvíle, než neuváženě podlehne a jde se sousedem do skrýše na poli. A pak je mrtvá. Duch dívky, která sleduje, jak ji její rodina zoufale hledá, její otec začíná téměř šílet, sestřička dospívá a začíná zjišťovat co se stalo podrobněji, než je zdrávo a její první láska nachází útechu u někoho jiného. Někoho kdo ji možná občas vidí.

The Transfer: Divergent Story - Veronica Roth
Potřebuje tohle snad komentář? Čtyřku známe. A tady ho poznáme v době, kdy ještě nebyl Čtyřkou, ale Tobiasem. Šesnáctiletým klukem, který utekl před otcem do Neohroženosti.

Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chobsky
Přiznávám, že film s Loganem Lermanem se mi líbil víc, než kniha, ale prokousala jsem se jí.

August - Book Challenge 2013

29. června 2014 v 20:37 | Ella016 |  knihy
Neopouštěj mě - Kazuo Ishiguro
Tohle bylo hodně smutné, až moc. Už film jsem nezvládala a přečíst si to nebyl nejlepší nápad...
Za války byl Británii ústav, který se tvářil jako velmi zvláštní internátní škola, kde dětem přišlo naprosto normální neporušovat pravidla, alespoň ne ta důležitá... a potom, co si užijou několik let "normálního života" jít darovat... darovat sebe někomu jinému. Nebo spíš cokoliv ze sebe. Několikrát. Dokud toho už nebude darováno příliš. A pak už nebude nic.

Pokrevní pouta 1 - Richelle Mead
Sydney jsem měla vždycky ráda, už ve VA a Adriana taky, takže Bloodlines byla jasná volba :) Vydejte se s alchymistkou Sydney Sage znovu do světa morojů, dhampýrů a strigojů, kde si nikdo nemůže být jistý dalším dnem. Dokonce ani Sydney, která moroje a dhampýry nemá vůbec v oblibě, ale i přesto se snaží ochránit ztracenou skoro sestru nové královny Morojů a pomalu se sžívá se skupinou, které by se před pár lety vyhla obrovským obloukem, natož s někým z nich promluvit nebo se dokonce skamarádit.

Jsem roztříštěná - Tahereh Mafi
Holka, která svým dotykem bolestivě zabije každého, koho se dotkne. Až na jednoho člověka. Nebo je tu někdo další? Musím si přečíst další díl :)

Uf, pro lásku boží zase mě po roce chytá období blogovaní??

29. června 2014 v 20:02 | Ella016 |  OZNÁMENÍ o všem
Asi už to tak bude :D

Hele, ale žiju, to je důležitý, no ne? Ne, že bych se hodlala pustit do psaní blogu rychlostí sto článků za týden, ALE, mrzí mě, že jsem minule ani nedokončila články k Book Challenge 2013, protože tenhle rok jsem samozřejmě v další Challenge a trošku mi to bude kolidovat. Hlavně proto, že jsem už za půlkou :D A navíc mi tady hraje Doomsday Theme a to mi zabraňuje myslet... ... ... oh shit, tohle zrovna teď faaakt nepotřebuju. Nope.

Včera jsem se totálně zničila při běhání a dneska prší, takže o důvod víc to pro dnešek odpískat a koukat do monitoru. A tak bych to mlha dneska dokončit. Fajn. Tak pokročit. Nebudeme si přece nic nalhávat ;)

Chodí sem vůbec ještě někdo???