Srpen 2014

November - Book Challenge 2013

2. srpna 2014 v 19:29 | Ella016 |  knihy
Pokrevní pouta 2: Zlatá Lilie - Richelle Mead
Pokračování příběhu Sydney Sage, alchymistky, která stojí mezi světem lidí a vampýrů. Už to není ta holka, co bývala - žít s vampýry i dampýry není tak hrozné a dokonce má i něco jako osobní život! I když osobní život s někým úplně jiným by byl mnohem lepší... a všichni víme koho myslím ;)


Zahrada kouzel - Addison Allen
Nebudu lhát - byla jsem v outletu, cena byla 39 kč a ten obal se mi prostě líbí :D Kouzelný příběh, který se hodí jako čtení na dovolenou o dvou sestrách, které jsou každá jiná, ale spojuje je jejich magické nadání. Claire pěstuje květiny a rostliny, ze kterých dokáže doslova vyčarovat pokrmy, které dokážou ovlivnit lidi a Sydney vás dokáže ostříhat tak, že vyzdvyhne v každém to nejlepší. Přesto ale obě sestry mají problémy v osobním životě, které magie vyřešit nedokáže... nebo ano?


October - Book Challenge 2013

1. srpna 2014 v 20:50 | Ella016 |  knihy
Zahrada Nesmrtelnosti 3: Lauren DeStefano
Třetí a poslední díl série z budoucnosti, kde se za nesmrtelnost jedné generace zaplatila vysoká cena v podobě brzké smrti generací příštích. A že mě teda konec překvapil!

Percy Jackson 1: Zloděj blesku - Rick Riordan
Percy Jackson 2: Moře nestvůr
Percy Jackson 3: Prokletí Titánů
Percy Jackson 4: Bitva o Labyrint
Percy Jackson 5: Poslední z bohů
Seznamte se s Percym, dvanáctiletým klukem, kterého vyhodili už z více škol než je zdrávo a vypadá to, že si ho neštěstí nacházejí sama. Jako třeba když vybuchl ten školní autobus. A pak se matikářka promění na létající příšeru a od té chvíle už nic není jako dřív.
Percy je polokrevný. Jeho otcem je některý z olympských bohů. Jeho nejlepší kamarád je satyr a míří do tábora, kde děti jako on najdou bezpečné útočiště před nestvůrami, které lidé znají jen z řecké mytologie.
Hrdinové. Výpravy. Nestvůry. Smrtelné nebezpečí číhá na každém kroku a naplnění velkého proroctví se blíží.

Tuhle sérii přímo zbožňuju a je mi úplně jedno, že je určená pro děti :D Možná znáte filmy, ale prosím, nenechte se odstrašit - knihy jsou tisíckrát lepší! Stejně jako s Harrym Potterem můžou čtenáři růst spolu s Percym. Až na to, že on dokáže být hrdinou i sarkastickým pubertálním klukem v jednom a učí se místo kouzel přijmout fakt, že Olymp a bohové jsou skuteční a stejně tak jejich nepřátelé. Není to procházka růžovým sadem - někteří přátelé jsou falešní, jiní s ním půjdou třeba do Podsvětí. A to doslova. Skutečný svět a řecké báje se mísí dohromady ve vtipném a výborně napsaném čtivém příběhu, kde hrdinové umírají a stará proroctví dávají smysl, až když už je příliš pozdě. Nebudete litovat. A to ani, když se pustíte do volného pokračování: