October - Book Challenge 2013

1. srpna 2014 v 20:50 | Ella016 |  knihy
Zahrada Nesmrtelnosti 3: Lauren DeStefano
Třetí a poslední díl série z budoucnosti, kde se za nesmrtelnost jedné generace zaplatila vysoká cena v podobě brzké smrti generací příštích. A že mě teda konec překvapil!

Percy Jackson 1: Zloděj blesku - Rick Riordan
Percy Jackson 2: Moře nestvůr
Percy Jackson 3: Prokletí Titánů
Percy Jackson 4: Bitva o Labyrint
Percy Jackson 5: Poslední z bohů
Seznamte se s Percym, dvanáctiletým klukem, kterého vyhodili už z více škol než je zdrávo a vypadá to, že si ho neštěstí nacházejí sama. Jako třeba když vybuchl ten školní autobus. A pak se matikářka promění na létající příšeru a od té chvíle už nic není jako dřív.
Percy je polokrevný. Jeho otcem je některý z olympských bohů. Jeho nejlepší kamarád je satyr a míří do tábora, kde děti jako on najdou bezpečné útočiště před nestvůrami, které lidé znají jen z řecké mytologie.
Hrdinové. Výpravy. Nestvůry. Smrtelné nebezpečí číhá na každém kroku a naplnění velkého proroctví se blíží.

Tuhle sérii přímo zbožňuju a je mi úplně jedno, že je určená pro děti :D Možná znáte filmy, ale prosím, nenechte se odstrašit - knihy jsou tisíckrát lepší! Stejně jako s Harrym Potterem můžou čtenáři růst spolu s Percym. Až na to, že on dokáže být hrdinou i sarkastickým pubertálním klukem v jednom a učí se místo kouzel přijmout fakt, že Olymp a bohové jsou skuteční a stejně tak jejich nepřátelé. Není to procházka růžovým sadem - někteří přátelé jsou falešní, jiní s ním půjdou třeba do Podsvětí. A to doslova. Skutečný svět a řecké báje se mísí dohromady ve vtipném a výborně napsaném čtivém příběhu, kde hrdinové umírají a stará proroctví dávají smysl, až když už je příliš pozdě. Nebudete litovat. A to ani, když se pustíte do volného pokračování:Bohové Olympu 1: Proroctví - Rick Riordan
Bohové Olympu 2: Neptunův syn
Bohové Olympu 3: Znamení Athény
The Heroes of Olympus 4: House of Hades
Tady se seznámíte s Jasonem, který se probudí ve školním autobuse jedoucím bůhvíkam, s lidma, které nezná a s hrůzou zjišťuje, že všechny jeho vzpomínky jsou pryč. Jeho paměť někdo vymazal a občasné střípky, které problesknou, ho spíš děsí, než pomáhají zjistit co se děje. A když jeho a dva jeho prý kamarády napadnou bouřkoví duchové, které navíc umí latinsky pojmenovat, tak už vůbec neví čemu se dá věřit. A co teprve, když zjistí že umí létat!

Nebojte, hrdinové z předchozí série jsou i tady a tentokrát je čeká další a mnohem nebezpečnější dobrodružství, při kterém na nich závisí celý Olymp i osud lidstva. Odvěký nepřátelé musí sjednotit síly, aby mohli uspět ve válce se samotnou matkou Země. Poslední díl vyjde tenhle rok a miliony fanoušků po celém světě netrpělivě čeká, jak to celé dopadne. A já s nima. Už jen 100 dní ;)

Hvězdy nám nepřály - John Green
Lovestory, kterou zná celý svět, plná humoru a bolesti. Jestli jste o knize nebo megaúspěšném filmu neslyšeli, tak nevím, ze které jeskyně jste vylezli, protože Hazel Grace a Augustus jsou pár, který i přes jejich boj s rakovinou dokázal žít s humorem sobě vlastním a zamilovat se. Pokud nebudete brečet, tak vás musím upozornit, že nejspíš nemáte srdce, protože bez slz tuto knihu nepřečtete. A co je horší, budete se smát i brečet zároveň, věřte mi.

Okřídlená duše - Amanda Stevenson
Nevím, jak jsem na tuhle knihu přišla. Bylo to... divné. To je to slovo.
Amelia už od dětství vídá duchy a restauruje hřbitovy. Proto není žádným překvápkem, když najde na jednom z nich mrtvolu. A vrah jí nechává vodítka. Samozřejmě tady máme okouzlujícího melancholického detektiva, který to vyšetřuje. A světe div se! Jeho společníci jsou dva, pro Amelii až příliš viditelní, duchové.
Druhý díl si nepřečtu, i když už jsem četla horší knihy.

Allegiant - Veronica Roth
A jéje. Poslední díl trilogie, na kterou čekalo tisíce fanoušků. Fanynek, ok :D Vrhla jsem se na ni hned jak se objevila na netu a nemohla uvěřit svým očím, co to sakra čtu. WHYYY, Veronica Roth??!!! Všichni čekali něco, ale konec nás stejně dostal do kolen. Moje neštěstí bylo, že jsem se k rozhodujícím událostem dostala v metru. Mezi lidma. Not good. Not good at all.
Navazujeme tam, kde jsme v Insurgent skončili a zjišťujeme, co se vlastně za celým systémem skrývá. A líbit se to nebude ani nám, ani hlavním hrdinům. Ale stejně pokračujete, protože nevědět, jak to dopadne, je nemožné...

Všechny barvy země - Beth Revis
Další konečný díl. Trilogie z vesmírné lodi, která míří na novou planetu, kterou by lidstvo mohlo nazývat domovem. Přistání bude tvrdé. A situace ještě tvrdší a horší, než je možno očekávat. Říkala jsem si, že vím jak to dopadne. Nevěděla jsem. Překvapilo mě to. Nehorázně. A líbilo se mi to. Nestává se často, že mě autor takhle převeze :D

Paranormálové 1: Zlodějka duší - Kiersten White
Evie je všechno, jen ne normální puberťačka. Pracuje ve společnosti pro zadržování paranormálů - stvoření (lidí i tvorů, kteří s lidmi nemají společného vůbec nic), které mají nadpřirození schopnosti. Vítejte ve světě, kde holka, toužící po obyčejném životě, zamykací skřínce ve škole a nákupech s kamarády, dokáže prohlédnout kohokoliv a cokoliv až na kost a odhalit jeho pravou podstatu. Ať už je to sebekrásnější víla s krutým výrazem, ukázkově dokonalý upír, který je vlastně rozpadající se mrtvola nebo třeba tvor, který na sebe dokáže vzít dokonalou podobu kohokoliv, ale sám o sobě je průhledný jako průzračná voda.
A když navíc zjistí, že ji agentura, kterou považuje za domov, tajně označila taky jako paranormála, nemá Evie už chuť ani snahu tvářit se, že je všechno v pořádku. Někdo zabíjí tvory lidské i paranormální pouhým dotekem a hrozí, že napadne taky Středisko a nikdo není v bezpečí. Nikde. Hlavně ne Evie.

Bylo to pubertální. Bylo to typické. Ale bylo to i čtivé a příběh byl celkém slušný. Navíc Lease má super schopnost :D Bod pro něj :D

The Demigod Files - Rick Riordan
The Demigod Diaries
Jenom takové dodatky k Percymu. Popis postav, zbraní, mýtů a hlavně příběhy, které občas postavy v knihách vzpomínají a vy nevíte o co jde. Tady to je. Třeba jak se Percy vydal na rande a Hermés ho donutil pro něj splnit úkol. Nebo když se Percy s Thalií a Nicem vydali do Podsvětí a bojovali s Titánem, který sehrál obrovskou roli v díle "House of Hades".

Voda pro slony - Sara Green
Jacob Jenkins je už starý muž, který toho kdysi prožil mnoho. Měl být veterinářem, měl před sebou zkoušky na univerzitě a s otcem by pracoval v jeho ordinaci. A potom přišla ta nehoda. Jacob ztatil z hodiny na hodinu všechno - rodinu, titul, domov i budoucnost. Připlete se do cesty cirkusu a jeho život se od té chvíle změní.
Tuším, že to bylo podle skutečné události, dokonce jsou tam i fotky. Životní příběh a pohnutý osud muže, který u cirkusu najde nový domov a dokonce i lásku, ale taky uvidí chudobu, smrt a krutost, která přesahuje hranice.

Pokud vám název zní povědomně, tak to bude tím, že kniha byla zfilmována - v hlavních rolích s Robertem Pattisonem a Reese Witherspoon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama