Listopad 2014

Book Challenge 2014 - March

29. listopadu 2014 v 11:52 | Ella016
 1. The Fiery Heart (Bloodlines 4) - Richelle Mead
  Sydney Sage překonala svůj strach z vampýrů už úplně, teď má spíš problémy održet si od nich odstup... hlavně od jednoho. Jenomže vést dvojí život je těžké a co terpve trojitý? Plnit svoje alchymistické povinnosti vůči Jill a zbytku skupiny, budovat tajný a zakázaný vztah s Adrianem a k tomu se učit magii? A když ještě k tomu přidělí do její skupiny její mladší sestru, která je alchemistům oddaná tělem i duší, může to dopadnout jinak než špatně?

 2. Eleanor & Park - Rainbow Rowell
  Další kniha od autorky Fangirl nezklamala :) Seznamte se s Eleanor a Parkem, ale nejdřív se musí seznámit oni sami - cestou v autobuse... a nebude to tak jednoduché :) Už se těším až si přečtu Landline :)

 3. Příběh dvou měst (A Tale of Two Cities) - Charles Dickens
  K tomuhle jsem se dostala jenom díky Infernal Devices od C. Clare a nemůžu říct, že by to byla špatná volba. Naopak jsem konečně pochopila o čem se celé tři knihy mluvilo :)

 4. I am Legend (Já, legenda) - Richard Matherson
  Vítejte v zombie apokalipse, která je naprosto odlišná než jak ji vykresluje stejnojmenný film...

 5. Requiem (Delirium 3) - Lauren Oliver
  Třetí, závěrečný díl trilogie mě utěšil a zklamal zároveň. Nebudu spoilerovat, každopádně Lena není moje nejoblíbenější postava a nikdy nebude.

 6. Chvíle před koncem (Before I fall) - Lauren Oliver
  Sam Kingston má všechno - skvělý život, kluka, kamarády, nejlepší místa ve škole... pátek by měl být jen dalším skvělým dnem v jejím životě... místo toho je tím posledním. Ale místo toho, aby umřela, probudí se znovu a dostane šanci svůj život změnit k lepšímu. Jak byste se rozhodli vy, kdyby jste dostali druhou šanci? A co kdybyste jich dostali sedm? Sedm krát ten samý den s možností změnit svůj osud - povede se to?


Book Challenge 2014 - February

28. listopadu 2014 v 15:33 | Ella016

 1. Hledání Aljašky (Looking for Alaska) - John Green
  Ani já se nevyhla Johnu Greenovi (má svoje ups and downs jako jakýkoliv autor - třeba An Abundance of Katherines je příšerná kniha, kterou jsem dočetla do asi 6. kapitoly a vymazala). Hledání Aljašky vás zaujme už jenom tím odpočítáváním na každé stránce...

 2. The Runaway Queen (The Bane Chronicles 2) - Cassandra Clare
 3. Vampires, Scones and Edmund Herondale (The Bane Chronicles 3)
 4. The Rise of the Hotel Dumort (The Bane Chronicles 5)
  Nevím, jak se mi povedlo přeskočit 4. díl, ale napravím to časem :D Mortal Instruments a Infernal Devices jsou knížky, které bůhvíproč miluju a tak mi příběhy Magnuse Banea nesměly chybět v seznamu splněné četby :))

 5. Will Grayson, Will Grayson - John Green
  Co se může stát, když čtete knihu dvou kluků, oba jako den a noc, kteří se navíc jmenují stejně, ačkoli spolu nemají vůbec nic společného?

 6. Fangirl - Rainbow Rowell
  Milý a čtivý příběh dívky, jejíž největší vášní je psát fanfiction o jejích oblíbných postavách (všichni známe a možná proto je mi to tak blízké :)), ale nevinné teenagerovské léta končí a Cath se musí přenést znovu do reality a do univerzitního kampusu. Poprvé bude odloučena od své sestry - dvojčete Wren, která narozdíl od sestry chce od fanfiction přejít k reálným zážitkům. Doporučuju!Book Challenge 2014 - January

28. listopadu 2014 v 15:30 | Ella016 |  knihy
Ano, stále žiju :D

Jelikož jsem už dááávno splnila svoji challenge na tenhle rok, tak si můžu dovolit sepsat tenhle seznam dřív, než příští rok :D
Goal: 50 books
So far: 63 and 1 currently reading ;)

Propadla jsem sériím a knihám, které na můj věk už podle popisu dááávno nejsou a vůbec mi nevadí, že tomu tak je... I DO WHAT I WANT! ;)